nový nissan x-trail | Aktuality | autoweek.cz

Nový Nissan X-Trail

Nový Nissan X-Trail

27.02.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový X-Trail se všemi znaky crossoveru chce stanovit příští standard v segmentu vozů SUV. Představí se na 84. ženevském autosalonu.

Společnost Nissan počátkem března v Ženevě poprvé společně představí nové generace své kompletní řady crossoverů. Rekordní úroveň poptávky po vozech značky Nissan spolu s řadou nových a modernizovaných vozů slibuje, že v roce 2014 Nissan ve svých závodech vyrobí více vozů, crossoverů a lehkých užitkových vozidel, než kdy předtím.

Nový X-Trail se nyní nově zcela začleňuje do nabídky crossoverů značky Nissan. Spojuje v sobě schopnosti vozu s pohonem 4×4 s celou řadou designových a konstrukčních prvků, které se už staly samozřejmými poznávacími znaky crossoverů Nissan.

Nový X-Trail rovněž nabízí mnoho technických řešení, která jsou v daném sektoru novinkou, například unikátní Bi-LED světlomety, bezpečnostní systém Safety Shield Nissan a plně integrovaný navigační systém nové generace NissanConnect, který nabídne informace i zábavu.

Model X-Trail je postaven na platformě Common Module Family, společném projektu značek Renault a Nissan. Je mimo jiné mnohem praktičtější, což se promítá například do nového uspořádání sedadel s posuvnou druhou řadou a plně integrovanou třetí řadou sedaček, které poskytují více prostoru nad hlavou i pro nohy.

Výsledkem kompletní rekonstrukce a přepracování je nový X-Trail, který slibuje stát se nejkomplexnějším a nejschopnějším crossoverem v nabídce vozů SUV. Přibližně za rok a půl přijde ještě zcela nová generace luxusního crossoveru Murano jakožto vrchol nabídky.

Nissan X-Trail svou sedmimístnou verzí převezme roli, kterou dosud měl model Qashqai +2. Naopak Qashqai už se nebude v sedmimístné podobě vyrábět.

Nový X-Trail by se u prodejců měl objevit v červnu.