nový opel mokka má české ceny | Aktuality | autoweek.cz

Nový Opel Mokka má české ceny

Nový Opel Mokka má české ceny

12.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mokka je prvním modelem své značky s čelní maskou Opel Vizor a přístrojovou deskou Pure Panel. Cena bohatě vybaveného malého SUV s délkou 415 cm a hi-tech prvky z vozů vyšších tříd začíná pod hranicí 400 000 Kč.
Na český trh vyjíždí nový Opel Mokka, nejvýznamnější letošní novinka značky. Cena základní verze začíná pod hranicí 400 000 Kč. Za 399 990 Kč zákazník získá atraktivní SUV poháněné přeplňovaným motorem 1,2 Turbo/74 kW (100 k) se šestirychlostní převodovkou. Ve standardní výbavě základního verze je např. 6 airbagů, klimatizace, 7“ digitální autorádio DAB, elektrické ovládání všech oken a zpětných zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání a kompletní LED osvětlení. Všechny verze jsou standardně vybaveny elektrickou parkovací brzdou a čtením dopravních značek.
 
Vyšší verze přidávají např. automatickou klimatizaci, litá kola, adaptivní tempomat ACC (Advanced Cruise Control), systém aktivního udržování v jízdním pruhu ALP (Active Lane Positioning), panoramatickou parkovací kameru se záběrem 180°, systém samočinného parkování atd. Naprostou špičkou a v segmentu unikátní nabídkou jsou světlomety IntelliLux LED Matrix se 14 elementy, které umožňují jízdu stále na dálková světla aniž by byli oslňování ostatní účastníci provozu. Již delší dobu jsou charakteristickými prvkem vozů Opel skvělá agronomická sedadla.
 
Náročnější zákazníci mohou volit výkonnější verzi motoru 1,2 Turbo/96 kW (130 k), která může být spojená i s osmistupňovou automatickou převodovkou. Za výkonnější zážehový motor se připlácí 30 000 Kč. Úsporný turbodiesel 1,5 CDTI/75 kW (102 k) se spotřebou 3,8 l/100 km (emise CO2 100 g/km), který je oproti základnímu motoru dražší o 40 000 Kč.
 
Mokku je možné získat i v elektrické verzi. Mokka-e je poháněna trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) s největším točivým momentem 260 N.m. Podle normy WLTP je její dojezd s akumulátorem 50 kWh až 324 km.
 
Mokka je prvním Opelem, který představuje nový design přídě Opel Vizor s LED světlomety a prvním s nově řešenou digitální přístrojovou deskou Pure Panel. Jeho dominantou jsou dva rozměrné displeje. Přitom je sympatické, že řada funkcí se stále ovládá mechanickými ovladači místo složitého listování v menu a podmenu. Majitele vozů Opel Mokka/Mokka-e mohou využívat služby OpelConnect a aplikaci myOpel.
 
Nabídka infotainmentu zahrnuje přístroje Multimedia Radio a Multimedia Navi se 7“ dotykovým displejem. Špičkou je přístroj Multimedia Navi Pro s 10“ dotykovým displejem. Displeje jsou integrovány do přístrojového štítu Pure Panel a mírně natočeny směrem k řidiči.
 

  • Nový Opel Mokka má české ceny
  • Nový Opel Mokka má české ceny