seat v útoku | Aktuality | autoweek.cz

Seat v útoku

Seat v útoku

12.02.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V reprezentační prodejně Porsche ČR v Nových Butovicích uvedl vedoucí značky Seat Aleš Novák na český trh hned tři nové modely, i když trojice Leon, Toledo a Mii si už první zákazníky našla.

Seat do roku 2013 vstoupil s velkými ambicemi, které lednové prodejní výsledky s nárůstem o 68 % zatím potvrzují. Seat hodlá v roce 2013 zvýšit svůj celkový prodej v České republice na 3800 vozů (v posledních letech jeho prodej osciloval mezi 2000 a 3300 vozy za rok, vloni to bylo 2680 vozů), přičemž modelová řada Leon se má na tomto výsledku podílet minimálně 620 prodanými vozy a Toledo 450 vozy. Vloni byla nejprodávanějším modelem Seatu Ibiza s 1960 registracemi, zatímco dodávky ostatních modelů byly velmi malé - na druhém místě byla Altea se 354 registracemi.

Seat přináší na český trh současně nové generace dvou oblíbených modelů Toledo a Leon a za podpory nového malého vozu Mii. Pokračuje tak v modelové ofenzívě, která by měla posílit jeho postavení u nás i v celé Evropě. Především model Leon by měl v novém nástupu značky na evropské trhy hrát klíčovou roli. Měl by se více prosazovat na evropských trzích, protože domácí španělský trh je v těžké krizi a ani pro nejbližší budoucnost není naděje na zlepšení. Nový Leon ale má všechny předpoklady k tomu, aby byl úspěšným a pomohl Seatu vyrovnat se v prodejních výsledcích ostatním koncernovým značkám.

Zatímco Toledo je odvozeno ze Škody Rapid a chce zákazníky získávat především přitažlivým poměrem ceny a užitných vlastností, nový Leon se řadí na vrchol nabídky značky se špičkovými komponentami, které jsou v rámci koncernu k dispozici pro vozy této velikosti. Tomu bude odpovídat i orientace na odlišné skupiny kupujících a rozdílná cenová strategie u obou modelů.

S novým Toledem Seat vrací na český trh koncept praktického liftbacku s objemem zavazadlového prostoru 550 l, zcela nový Leon sází na moderní design a inovativní techniku v kombinaci s příznivou cenou a konečně Mii, dodávaný už od podzimu, přináší přitažlivou alternativou do městského provozu.

Obě novinky španělské značky se již dočkaly velmi pozitivní odezvy od českých zákazníků, což dokládá 289 zákaznických objednávek a již 86 předaných vozů Leon, přestože byl předprodej Leonu zahájen teprve v prosinci 2012, a 22 prodaných vozů Toledo od začátku roku 2013.

Nová generace modelu Leon je dalším koncernovým vozem používajícím revoluční modulovou platformu MQB, kterou už na českém trhu mají též vozy Audi Q3, Volkswagen Golf VII. generace a Škoda Octavia III. generace. Mimořádně lehká a zároveň tuhá nosná struktura vozu ve velké míře využívá vysokopevnostní oceli. Díky tomu je také o 90 kg lehčí než předchozí generace.

Nový hatchback Leon, dlouhý 4260 mm, zaujme atraktivním designem působícím na emoce, použitím kvalitních materiálů s vynikajícím řemeslným zpracováním a mnoha technickými inovacemi, mezi něž patří například přední LED světlomety, modulární informační a zábavní systémy nebo multikolizní brzda. Jedná se ale i o velmi praktické auto. Ač je kratší a nižší než předchůdce, díky delšímu rozvoru nabízí prostornější interiér a také zavazadelník má o 40 l větší objem. V nabídce je pět zážehových a tří vznětové motory v tuto chvíli pokrývající rozpětí výkonů od 63 kW (86 k) do 132 kW (180 k). K dispozici je i dvojspojková převodovka DSG.

Cena bohatě vybaveného modelu Leon začíná na 299 900 Kč.

Pětidveřový hatchback Leon dostane ještě během letošního roku další dva sourozence v podobě třídveřové verze (v ČR bude od května 2013) a rodinného kombi Leon ST (přijde na trh v listopadu 2013). Od ledna 2014 pak budou k dispozici také verze 4x4 a v březnu 2014 se mohou příznivci sportovní jízdy těšit na model Leon Cupra.

Nový Seat Toledo chce navázat na výbornou pověst a prodejní úspěchy svých oblíbených předchůdců, jichž Seat vyrobil více než 900 000 kusů. Liftbacky Toledo patřily na českém trhu tradičně k nejprodávanějším vozům - v letech 1992 až 2002 se jich prodávalo v průměru 1300 ročně. Na stejný osvědčený koncept s velkým výklopným víkem zavazadlového prostoru, umocňujícím jeho využitelnost, sází i nové Toledo. Jde o praktický rodinný automobil dlouhý 4480 mm s vysokou kvalitou zpracování a mimořádně velkým zavazadlovým prostorem o objemu 550 až 1490 l. Elegantní design vozu dodává výrazný sportovní charakter.

Moderní motory, převážně pokrokové jednotky TSI a TDI, mají výkon od 55 kW (75 k) do 90 kW(122 k) s nízkými provozními náklady. Nový Seat Toledo se vyrábí v Mladé Boleslavi.

Prostorný a praktický Seat Toledo je u českých prodejců Seatu nabízen s bohatou sériovou výbavou, kterou lze dále individualizovat podle přání zákazníka. Cenová nabídka začíná na 292 900 Kč za verzi Basis 1,2. V rámci zaváděcí nabídky zvyšují atraktivitu nového Toleda akční pakety zdarma s populárními prvky výbavy na přání v hodnotě až 40 400 Kč. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro financování se Seat Finance, získají dodatečné cenové zvýhodnění ve výši 30 000 Kč.

Nejmenší Seat Mii se vyrábí v Bratislavě společně s Volkswagenem up! a Škodou Citigo. Třídveřový Seat Mii 1,0 Reference se prodává s cenou od 183 900 Kč.

 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku
 • Seat v útoku