nový opel zafira life před startem | Aktuality | autoweek.cz

Nový Opel Zafira Life před startem

Nový Opel Zafira Life před startem

16.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čtvrtá generace MPV značky Opel po technické stránce vychází z úspěšné modelové řady vozů Skupiny PSA. Přichází ve třech různých délkách, takže pokrývá tři segmenty trhu s možností získat až devět sedadel.
Stejně jako užitkový model Vivaro 3. generace i čtvrtá generace MPV Zafira využívá stejnou platformu jako Peugeot Traveller, Citroën Spacetourer a Toyota ProAce Verso. Na rozdíl od nich se ovšem nevyrábí ve Valenciennes ale v anglickém Lutonu (jako Vivaro C). Opel pro tento nový osobní model využil osvědčené jméno Zafira.
 
Opel Zafira Life se bude nabízet ve třech délkách: Small s délkou 4606mm (rozvor náprav 2925 mm), Medium o délce 4956 mm (rozvor 3275 mm) a Large, která je při stejném rozvoru náprav dlouhá 5306 mm. Krátká verze je 50 mm kratší než současná Zafira C, zatímco dlouhá verze je o 634 mm delší. Každá z nich může mít 5, 6, 7 nebo 9 sedadel. Zavazadlový prostor může mít objem až 3,6 m3/4,2 m3/4,9 m3. Krátká verze má průměr otáčení jen 11,3 m.
 
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje čtyřválcové turbodiesely o objemu 1,5 l a 2,0 l. Motor 1,5 CDTI se začne prodávat ve výkonové verzi 88 kW (120 k) s maximálním točivým momentem 300 N.m a zanedlouho bude následovat základní verze o výkonu 75 kW (102 k). Obě se budou dodávat se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Větší motor 2,0 CDTI bude k dispozici ve dvou výkonových verzích s různými převodovkami. S výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 370 N.m bude kombinovaná šestirychlostní přímo řazená převodovka a výkonnější verze o výkonu 130 kW (177 k) se 400 N.m bude propojená s osmistupňovou automatickou. S nejvýkonnějším motorem Zafira Life akceleruje z 0 na 100 km/h za 10,4 s a dosahuje nejvyšší rychlost 185 km/h.
 
Pro optimální trakci na nezpevněných površích je v nabídce systémem regulace trakce IntelliGrip a hned od zahájení prodeje bude možné objednat i Zafiru Life s pohonem všech kol 4x4 se systémem dodávaným firmou Dangel. Začátkem roku 2021 uvede Opel na trh i čistě elektrickou verzi Zafiry Life.
 
V tomto segmentu je velká poptávka po dobře vybavených minibusech. Proto Opel nabízí do všech verzí kožená sedadla na hliníkových kolejničkách, která lze snadno přestavovat. Pro verze s dlouhým rozvorem je k dispozici luxusní verze výbavy Lounge. Vpředu má sedadla s elektrickým vyhříváním a masážní funkcí, vzadu čtyři samostatně nastavitelná kožená sedadla. Součástí výbavy je i nastavitelný stolek, který obsahuje úložné prostory pro drobné předměty.
 
V průběhu roku 2019 budou i do modelové řady Zafira Life zavedeny telematické služby Opel Connect zahrnující např. Live Navigation s dopravnými informacemi v reálném čase, přímé spojení s dispečinkem asistenční služby nebo nouzové volání v případě nehody. Systémy infotainmentu Multimedia a Multimedia Navi mají dotykový displej 7,0“. Oba umožňují integraci smartfonů prostřednictvím aplikací Apple CarPlay a Android Auto.
 
  • Nový Opel Zafira Life před startem
  • Nový Opel Zafira Life před startem
  • Nový Opel Zafira Life před startem
  • Nový Opel Zafira Life před startem
  • Nový Opel Zafira Life před startem
  • Nový Opel Zafira Life před startem