zelená pro autosalon 2017 v brně | Aktuality | autoweek.cz

Zelená pro Autosalon 2017 v Brně

Zelená pro Autosalon 2017 v Brně

14.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podepsána rámcová smlouva společnosti Veletrhy Brno s AutoSAP a SDA o konání Autosalonu 2017 v Brně. Oba svazy myšlenku obnovení Autosalonu a Autotecu v podobně veletrhu automobilového průmyslu podporují. Automobilový veletrh se pak bude v Brně konat každý kalendářní rok.
V Brně byla podepsána třístranná rámcová smlouva o spolupráci na přípravě mezinárodního automobilového veletrhu s názvem Autosalon Brno. Každý kalendářní rok, počínaje rokem 2017, se bude Autosalon konat ve výstavním areálu BVV v Brně. Jeho pořadatelem budou Veletrhy Brno a odbornými gestory budou Sdružení automobilového průmyslu a Svaz dovozců automobilů.
 
Byla tak zahájena nová etapa přípravy a konání Autosalonu Brno v příštích letech. Mezi nejdůležitější podmínky, které všechny tři strany odsouhlasily svým podpisem, patří:
- AutoSAP a SDA se stanou gestory veletrhu
- Automobilky se budou prezentovat na úrovni importérů nebo výrobců
- Autosalon Brno se uskuteční za účasti minimálně 20 automobilových značek.
- Dovozci nebo výrobci automobilových značek, sdružení ve výše uvedených asociacích, se závazně přihlásí do 30. října 2016. V případě splnění podmínek uvedených v dohodě bude termín Autosalonu Brno 2017 zveřejněn po 30. říjnu 2016. Veletrhu by se měli zúčastnit i dodavatelé servisní techniky a komponent.
 
Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) dohodu o konání Autosalonu vítá a jako zájmové profesní sdružení českých výrobců vozidel, jejich dílů a příslušenství přispěje k jeho úspěšnému uspořádání.
 
Za Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) smlouvu podepsal viceprezident Pavel Juříček: „AutoSAP je jedním z iniciátorů obnovy konání Autosalonu. Česká republika je velmoc ve výrobě automobilů, proto by se zde měl obnovit autosalon. Několikrát jsme se sešli s SDA a vedením Veletrhů Brno a společný názor rychle zvítězil. Rychlost, se kterou jsme se dohodli, určitě naznačuje, že Autosalon Brno 2017 by mohl být úspěšný. Budeme se snažit, aby se na brněnském autosalonu prezentovala i užitková vozidla.
Dlouhodobě usilujeme o to, aby se na jaře příštího roku konal na výstavišti v Brně a byl reprezentativní přehlídkou nejen pro finální výrobce vozidel, ale také pro dodavatele dílů a příslušenství. Věřím, že bude také oslavou současných úspěchů automobilového průmyslu v České republice. Naše sdružení i já osobně uděláme pro zdárné konání Autosalonu 2017 maximum, vítáme podporu primátora města Brna Petra Vokřála. Věříme, že dnešní dohoda vytváří dobré podmínky pro zájem ze strany vystavovatelů, a že autosalon opět přiláká desítky tisíc návštěvníků.“
 
Za Svaz dovozců automobilů (SDA) byla smlouva podepsána panem Josefem Pokorným, tajemníkem svazu: „V tuto chvíli vidím uskutečnění Autosalonu 2017 velmi pozitivně, již delší dobu ho připravujeme a teď tedy došlo k velmi důležitému kroku, kdy jsme podepsali vzájemnou smlouvu. Nastavené podmínky jsou velmi zajímavé a věřím, že jako automobilová velmoc skutečně navážeme na tradice předchozích Autosalonů a budeme pokračovat v roce 2017.
Myslím si, že v nové podobě bude mít Autosalon 2017 úspěch. Cílem je znovu nabídnout návštěvníkům v České republice to nejlepší, co automobilový trh nabízí. Očekáváme zastoupení většiny významných světových značek doplněných řadou doprovodných programů. Autosalon v novém pojetí s prezentací nastupující generace vozidel s pokročilými elektronickými systémy umožní široké veřejnosti shlédnout vše na jednom místě.“
 
Do moderního výstavního areálu v Brně se tak po čtyřleté přestávce vrátí autosalon, který chce dosahovat vysoké evropský standard. Očekává se mimořádný zájem návštěvníků, kterým tato tradiční akce v posledních letech chyběla. V roce 2013, kdy se Autosalon konal naposledy, ho navštívilo 80 000 lidí. Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno, k tomu řekl: „Absence řádného Autosalonu byla dlouhodobě kritizována. Po takovéto akci existuje reálná poptávka minimálně 100 000 těšících se návštěvníků, kteří si chtějí na Autosalonu nejen auta prohlédnout, ale i koupit. Autosalony fungují velmi dobře. Jsem rád, že oba svazy navrhly jeho opětovné konání v Brně a stojí za jeho restartem.“