nový peugeot expert do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Nový Peugeot Expert do prodeje

Nový Peugeot Expert do prodeje

25.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot Expert je nový furgon, který v sobě spojuje kompaktní vnější rozměry s velkou přepravní kapacitou. Nový podvozek vzešel z modulární platformy EMP2 a díky tomu se zde poprvé vyskytují i zcela nové prvky výbavy.
Nová modulární platforma EMP2 (najdeme ji např. u modelu 308) umožnila oproti předchozí generaci Peugetu Expert snížit hmotnost vozu o 100 až 150 kg (podle motoru). Nová zadní náprava s příčnými trojúhelníkovými rameny unese užitečné zatížení 1400 kg. Pružiny s proměnnou tuhostí a tlumiče s proměnlivou charakteristikou tlumení AMVAC zaručují maximální komfort u zatíženého i prázdného vozu. Zadní náprava umožňuje i pohon 4x4 od firmy Dangel, který bude k dispozici během roku 2017.
 
Tři furgony
Základní podobou je furgon vysoký jen 190 cm, což zaručuje možnost vjezdu na každé kryté parkoviště. Furgony se nabízejí ve třech délkách s možností přepravy 2 či 3 osob.
 
Unikátní verze Compact (L1) s rozvorem náprav 292 cm, která se v tomto segmentu dosud nevyskytovala, umožňuje nakládat do objemu až 5,1 m3 při užitečná délce 332 cm. Nejběžnější jsou verze Standard (L2) a Long (L3) se stejným rozvorem 327 cm, které umožní naložit až tři europalety. Standard (L2) má délku 495 cm. Verze Long (L3) je dlouhá 530 cm a má objem nákladového prostoru až 6,6 m3 v kombinaci s využitelnou délkou 4 m.
 
Větší modularitu prostoru pro posádku přináší systém Moduwork s velkými dvířkami v přepážce a sedáku bočního sedadla, díky nimž lze prodloužit užitečnou délku o 116 cm resp. zvětšit nákladový prostor o 0,5 m3. Rovněž lze využít funkci mobilní kanceláře díky otočnému stolku ve sklopitelném opěradle středového sedadla. Využít se dá i odkládací přihrádka pod středovým sedadlem.

Polocombi, Combi a plošina
Osobní verze Combi, která je k dispozici ve třech délkách, nabízí mnoho možností konfigurace sedadel od 2 do 9 míst. S 9 sedadly má objem zavazadlového prostoru 1237 l, po vyjmutí sedadel 2. a 3. řady až 4554 l. Verze Compact při délce 460 cm pojme až 9 osob při objemu zavazadelníku 3397 l.
 
Koncem roku nabídku doplní verze Polocombi s prodlouženou kabinou, které budou k dispozici v délkách Standard a Longa umožní převážet až šest osob. Verze s pevnou přepážkou mají objem nákladového prostoru 3,2–4 m3, se sklopnou přepážkou až 5,5 m3. Varianta se sklopnou přepážkou a lavicí umožňuje zvětšit objem nákladového prostoru o 1,5 m3 a současně převážet tři osoby.
 
Rovněž na přelomu roku 2017 se přidá ještě plošina s kabinou a rozvorem o délce 327,5 cm jako základ pro individuální nástavby.
 
Motory BlueHDi
V nabídce jsou motory BlueHDi o objemu 1,6 nebo 2,0 l s výkony od 70 kW (95 k)/210 N.m do 132 kW (180 k)/400 N.m, většinou vybavenými systémem Stop&Start. Nejúspornější verze má spotřebu 5,1 l/100 km (emise 133 g CO2/km). Motory BlueHDi Euro6 používají nejúčinnější technologii snižování emisí se systémem selektivní katalytické redukce SCR (Selective Catalytic Reduction) zabudovaný před filtr pevných částic. Nádržka aditiva AdBlue o objemu 22,4 l umožňuje dojezd 15 000 km.
 
Systém Grip Control umožňuje využívat vůz i mimo silnice na cestách s nízkou přilnavostí. Působí na přední kola a řidič může volit z režimů Standard, Sníh, Terén, Písek a ESP Off.
 
Peugeot Expert nabízí nízké provozní náklady i díky servisnímu intervalu 40 000 km nebo 2 roky.
 
Nové prvky výbavy
Furgony a Polocombi jsou vybaveny zadními symetrickými dvoukřídlými dveřmi. Verze Combi mohou být opatřeny výklopnými nebo dvoukřídlými dveřmi. Má‑li uživatel při nakládání obě ruce plné, může boční posuvné dveře otevřít bezdotykově pohybem nohy pod nárazníkem. Pokud má u sebe klíček, dveře se samy odemknou a otevřou. Stejným způsobem lze dveře zavřít a zamknout.
 
Novinkou je nabídka projekčního displeje (Head‑up Display). Před spolujezdcem jsou zásuvky Jack, 12 V a USB. V rámci příslušenství jsou k dispozici držáky na telefon nebo tablet do úhlopříčky 11“. Dotykový displej 7“ doplňuje multimediální systém a s funkcí Mirror Screen umožňuje bezpečně používat aplikace chytrého telefonu. Poprvé se nabízí i on‑line 3D navigace Tom Tom nebo Peugeot Connect Nav nové generace.
 
Top Rear Vision doplňuje parkovací asistenty o přední a zadní snímače nebo o zadní snímač s kamerou, která umožňuje pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°.
 
Active Safety Brake je nová generace automatického nouzového brzdění. Pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně ve chvíli, když se vůz blíží k překážce, systém sám začne maximálně brzdit. To umožňuje zabránit srážce do rychlosti 30 km/hod nebo sníží její dopad bez ohledu na rychlost vozu.
 
Cenová nabídka s podporou Optiway
Nový Peugeot Express se vyrábí v závodě Sevelnord ve Valenciennes společně s po technické stránce identickými vozy Citroën Jumpy a Toyota Proace. Spolu s nimi se budou vyrábět i exkluzivní osobní verze včetně Peugeotu Traveller, který přijde na trh počátkem podzimu.

Akční nabídka na Peugeot Expert začíná pro verzi L1 na 379 900 Kč bez DPH, L2 je od 391 900 Kč a L3 přijde na 436 900 Kč. Varianta Combi začíná u L1 na 399 900 Kč bez DPH, u L2 je od 411 900 Kč ale cena L3 Combi začíná jen na hranici 423 900 Kč bez DPH. Peugeot k tomu přidává kompletní servis Optiway na dva roky resp. 80 000 km v ceně vozidla.

 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje
 • Nový Peugeot Expert do prodeje