nový peugeot i-cockpit | Aktuality | autoweek.cz

Nový Peugeot i-Cockpit

Nový Peugeot i-Cockpit

21.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot představil svou vizi moderní kabiny vozu. Značka vyšla z úspěchu, s nímž se uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit setkalo u vozů 208, 2008 a 308, a zaměřila se na další zdokonalení této inovace ve prospěch intuitivnějšího, bezpečnějšího a přirozenějšího řízení.
Peugeot představil funkční demonstrátor, který znázorňuje interiér budoucích vozů značky Peugeot. Najdeme zde základní ingredience systému i-Cockpit: kompaktní volant, vyvýšený přístrojový panel a dotykový displej, ale z hlediska ergonomie, technologie a smyslového vnímání je celá koncepce posunuta opět dál. Nabízí vysoko umístěný digitální panel, kapacitní dotykový displej, lepší konektivitu a zcela nové zapojení smyslů díky systému i-Cockpit Amplify.
 
Peugeot i-Cockpit
Inženýři značky Peugeot se zaměřili na koncepci místa řidiče s cílem dosáhnout dokonalého jízdního zážitku. Tato snaha vedla ke vzniku inovativního a elegantního místa řidiče. Peugeot i-Cockpit se poprvé objevil v roce 2012 u vozu Peugeot 208 a později u modelů 2008 a 308. Tvoří jej několik základních prvků:
- kompaktní volant - díky zúžení otevření paží se zmenšil rozsah pohybu, poloha při řízení je uvolněnější a řidič může rychleji reagovat
- vyvýšený přístrojový panel, na němž se shromažďují všechny potřebné informace v ose zraku řidiče, který tak nemusí spouštět oči ze silnice a může se plně soustředit na jízdu
- velký dotykový displej, na němž jsou intuitivně rozmístěny všechny ovladače systémů zlepšujících komfort (rádio, klimatizace) a jež umožňuje manipulaci se všemi zařízeními a funkcemi ve voze (navigace, podpůrné prvky řízení, telefon, multimédia, nastavení parametrů vozu atd.).
 
Specifičnost systému Peugeot i-Cockpit zvyšuje i téměř úplná absence tlačítek spolu s výběrem vysoce kvalitních materiálů. Interiér vozu Peugeot je nyní okamžitě rozeznatelný a atraktivní.
 
Peugeot i-Cockpit je výrazným a charakteristickým prvkem vozů značky Peugeot. Už 4 roky se používá u nejprodávanějších modelů značky - 208, který prošel nedávno faceliftem, 2008, jehož nová podoba byla představena na letošním ženevském autosalonu, a celosvětový bestseller značky 308. Celkově si vůz s uspořádáním interiéru Peugeot i-Cockpit od roku 2012 zakoupilo více než 2,2 milionů zákazníků.
 
Peugeot i-Cockpit nové generace
Práce vývojářů a designérů značky Peugeot vyústila v novou generaci interiéru. Výsledkem je model znázorňující přední část kabiny vozu vytvořený v designérském studiu značky Peugeot. Nový Peugeot i-Cockpit si zachoval všechny základní principy, ale získal zcela novou high-tech podobu:
- volant je ještě kompaktnější s novým tvarem se dvěma ploškami, takže se lépe drží
- vyvýšená přístrojová deska v sobě ukrývá digitální panel futuristického vzhledu s vysokým rozlišením o průměru 12,3’’, kde nastavitelný sdružený přístroj zobrazuje všechno, co si řidič přeje, přímo v jeho zorném poli
- velký dotykový 8“ displej uprostřed přístrojové desky používá kapacitní technologii pro větší praktičnost a rychlejší odezvu.
Vše doplňuje středová konzole, do níž jsou zabudovány velmi chromované přepínače.
 
Tento nový koncept je kompatibilní se současnými technologiemi:
- 3D navigace nabízející informace o dopravě v reálném čase ze služby Tom Tom Traffic
- hands-free s hlasovým ovládáním, čtení a odesílání SMS zpráv s automatickým ovládáním
- výkonné podpůrné systémy řízení (aktivní inteligentní tempomat, čidlo sledování dráhy vozu, Park Assist atd.)
- mobilní připojení používající funkci Mirror Screen a technologie Apple CarPlay, Mirrorlink a Androïd Auto.
 
Vše doplňují technologie Peugeot zvyšující komfort a bezpečnost, jako jsou služby Peugeot Connect (SOS & Assistance), Start MyPeugeot, digitální dokumentace k vozu, ale také funkce, jako jsou Grip Control, Driver Sport Pack atd.
 
Zesilovač pocitů: i-Cockpit Amplify
Pomocí tlačítka Amplify řidič spustí systém i-Cockpit Amplify, který působí na několik smyslů - zrak, sluch, čich, hmat - současně. Posádka má k dispozici dva režimy: Boost, určený pro dynamické řízení, a Relax pro klidnější řízení. Liší se v několika parametrech:
- barva a intenzita osvětlení ukrytého v panelech dveří, v palubní desce a konzoli
- barva informací uváděných na digitálním přístroji a dotykovém displeji
- programy pneumatických osmibodových bodových masáží sedadel.
 
Atmosféru lze doplnit aktivací rozprašovače jemných vůní, které ladí se zvoleným režimem, a aktivací hmatu pomocí změn parametrů řízení v paketu Driver Sport, který působí na charakteristiky reakce řízení, pedálu plynu a řazení, ale i na zvuk motoru.
  • Nový Peugeot i-Cockpit
  • Nový Peugeot i-Cockpit
  • Nový Peugeot i-Cockpit