nový přístup k elektromobilitě | Aktuality | autoweek.cz

Nový přístup k elektromobilitě

Nový přístup k elektromobilitě

05.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Německý Telekom ohlásil, že zahajuje výstavbu rozsáhlé sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
Deutsche Telekom už brzy uvede do provozu první veřejné dobíjecí stanice. Bude to znamenat zahájení masivní výstavby celostátní sítě s až 12 000 veřejnými dobíjecími stanicemi pro vozidla s elektrickým pohonem. Vedení Telekomu tento projekt ohlásilo už před rokem.
 
V Darmstadtu už byly zprovozněny první tři normální dobíjecí stanice. První z 500 rychlodobíjecích stanic s výkonem 150 kW se staví v sídle společnosti Deutsche Telekom v Bonnu.
 
Aby mohla expanze sítě dobíjecích stanic rychle pokračovat, společnost Telekom chce využít svou stávající telekomunikační infrastrukturu s potřebnými pevnými linkami i internetovým připojením. Stanice Telekomu podél silnic mají vlastní napájecí zdroje a digitální měření. Využití této stávající infrastruktury ušetří výstavbu nových zařízení v městském prostředí.
 
Každá normální dobíjecí stanice bude vybavena jedním nebo dvěma nabíjecími body Typu 2, které zajistit nabíjení až do výkonu 11 kW. Souběžně s těmito standardními nabíjecími stanicemi bude v příštích třech letech připraveno přibližně 500 rychlodobíjecích stanic, pro něž by měl být k dispozici nabíjecí výkon až 150 kW.