nový renault mégane grandcoupé do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje

Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje

09.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Renault Mégane GrandCoupé je součástí obnovy rodiny Mégane. Od začátku roku 2021 je v prodeji v téměř třiceti zemích včetně České republiky.
Pět let poté, co byl v roce 2016 uveden Mégane GrandCoupé na trh, přistoupil Renault k renovaci tohoto sedanu. Mégane GrandCoupé je určen pro zákazníky, kteří hledají elegantní kompaktní sedan. Od jeho uvedení na trh v roce 2016 se jej prodalo 200 000 kusů. Nový Mégane GrandCoupé má propracovanější design se světlomety LED Pure Vision a je vybaven nejnovějšími technologiemi pro co největší bezpečnost a pohodlí během jízdy.
 
Nový Mégane GrandCoupé má propracovaný interiér se stylovými povrchovými úpravami. V interiéru je digitální přístrojový panel 7“ nebo 10,2“  a nový 9,3“ displej multimediálního systému připojeného k Renault Easy Link nabízející všechny funkce navigace a infotainmentu a nastavení systému Multi-Sense se svými čtyřmi jízdními režimy (Eco, Comfort, Sport a MySense). Multimediální systém Renault Easy Link prostřednictvím nabídky Renault Easy Connect umožňuje aplikace pro chytré telefony My Renault nové využití propojené mobility uvnitř i vně vozidla: interakci na dálku, lokalizaci vozidla, navigaci od dveří ke dveřím atd.
 
Mégane GrandCoupé dostal nové asistenty řízení - adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go udržuje při určité rychlosti stálý odstup za vozidlem jedoucím vpředu a reguluje zrychlení a brzdění vozidla, systém aktivního nouzového brzdění vylepšený o detekci chodců a systém upozornění před přijíždějícími vozidly při couvání Rear Traffic Alert.
 
Motor 1,3 TCe je i nadále k dispozici ve verzi s výkonem 103 kW (140 k). Turbodiesel 1,5 Blue dCi je k dispozici ve verzi s výkonem 85 kW (115 k). Oba lze kombinovat s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo sedmistupňovou dvouspojkovou EDC. Později se k nim přidá zcela nový přeplňovaný zážehový motor s přímým vstřikováním 1,0 TCe ve verzi s výkonem 84 kW (114 k) s přímo řazenou převodovkou optimalizovaný pro snížení spotřeby paliva a emisí CO2.
 
Akční cena Renaultu Mégane GrandCoupé začíná na 460 000 Kč za verzi Zen TCe 140. Turbodiesel stojí o 26 000 Kč víc. Ve standardní výbavě základní verze Zen jsou mj.  Full LED světlomety, dvouzónová klimatizace, zadní parkovací senzory, multimediální systém Easy Link 7“ atd.
 
  • Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje
  • Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje
  • Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje
  • Nový Renault Mégane GrandCoupé do prodeje