nový renault scénic - první fotografie | Aktuality | autoweek.cz

Nový Renault Scénic - první fotografie

Nový Renault Scénic - první fotografie

24.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault poodhalil podobu čtvrté generace kompaktního minivanu Scénic - zatím bez bližších informací. Nová generace prvního a dlouhodobě nejprodávanějšího kompaktního minivanu působí v kombinaci s černou střechou, sloupky, prahy a spoilery velmi dynamicky.
Renault uvedením modelu Mégane Scénic v roce 1996 způsobil jednu z mnoha revolucí na evropském trhu, když vytvořil zcela nový segment kompaktních minivanů. Ač konkurence proti němu postupně vysílá stále nové modely, Scénic, od roku 2003, tedy 2. generace, doplněný o prodlouženou verzi Grand Scénic, si stále udržuje své vedoucí postavení. Od roku 2003 bylo také zjednodušeno pojmenování vypuštěním jména Mégane.
 
Z prvních dvou fotografií je jistá jen jediná věc - u Scénicu se Renault nevydává stejným směrem jako u velkého Espace, tedy neproměnil jej z minivanu v crossover, i když jeho designér Laurent van den Acker ovšem tvrdí opak. Ve 4. generaci každopádně Scénic působí mohutněji a robustněji, i když ne tak, jako stávající verze Scénic Xmod. Je nižší a širší než předchůdce. Zajímavě působí efekt dvoubarevné karoserie.
 
 Jeho design se samozřejmě hlásí ke stylu ostatních nových modelů značky Renault, především veleúspěšného malého crossoveru Captur. Zajímavé je, jak velmi blízký je konceptu R-space, který Renault předvedl v Ženevě už v roce 2011.
 
Vzhledem k použití stejné platformy CMF-C/D bude Scénic, stejně jako v minulosti, určitě sdílet asistenční systémy či prvky výbavy s novou generací Mégane a z větší části bude shodná i nabídka pohonných jednotek (vyjma sportovních verzí Mégane GT).
 
Na fotografiích je základní pětimístná verze, ale Renault přijde i s prodlouženým variantou Grand Scénic, který má mít tři řady sedadel.
 
Podrobnosti se dozvíme v průběhu ženevského autosalonu, který začíná už příští týden.
  • Nový Renault Scénic - první fotografie
  • Nový Renault Scénic - první fotografie
  • Nový Renault Scénic - první fotografie
  • Nový Renault Scénic - první fotografie