nový seat leon před premiérou | Aktuality | autoweek.cz

Nový Seat Leon před premiérou

Nový Seat Leon před premiérou

15.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čtvrtá generace bestselleru španělské značky Seat bude odhalena už 28. ledna. Nový Leon vynikne optimalizovanými vnějšími rozměry a výraznou evolucí designu při zachování všech předností předchozích generací.
Představení nové generace kompaktního modelu Seat Leon je za dveřmi. Základem vozidla je modulární platforma MQB Evo, stejně jako u Volkswagenu Golf VIII nebo Škody Octavia IV, která týmu konstruktérů a designérů poskytla potřebnou variabilitu. Nový Leon bude znovu nabízen s pětidveřovou karoserií hatchback i jako rodinné kombi Sportstourer. V porovnání s předchůdcem bude mít větší vnější rozměry. Nová generace se vyznačuje ještě atraktivnějšími proporcemi.
 
V porovnání s předchůdcem výraznější tvarové řešení nové generace zaujme trojrozměrným designem. Záď nové generace je zvýrazněna svítilnami LED v celé šířce karoserie.
 
Nový Seat Leon byl navržen a vyvinut v komplexu značky Seat v Martorellu, kde se také bude vyrábět. Bude nejbezpečnějším a nejvíce síťově propojeným vozidlem značky. Kromě toho nabídne výhody elektrifikovaných pohonů a atraktivní design.
 
„Náš tým navrhl pro zcela nový Seat Leon odvážný a jednoduchý design, který vyzařuje odhodlání a sílu. Jednoduchost pramení z našeho přesvědčení, že většinu věcí lze vyjádřit pouhými několika liniemi. Odhodlání a síla patří mezi atributy, díky nimž jsou naše vozy rozpoznatelné a svůdné na první pohled,“ řekl šéfdesignér značky Seat Alejandro Mesonero-Romanos.