nový velkoprostorový ford tourneo custom | Aktuality | autoweek.cz

Nový velkoprostorový Ford Tourneo Custom

Nový velkoprostorový Ford Tourneo Custom

13.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford představil nový velkoprostorový model Tourneo Custom poháněný vznětovými motory 2,0 EcoBlue. Největší Tourneo prošlo důsledným přepracováním, jehož cílem bylo zvýšit komfort i kvalitu. Prostorná komfortní kabina se vyznačuje unikátním řešením zadních sedadel.
Ford zveřejnil první informace o všestranném novém velkoprostorovém až devítimístném modelu Tourneo Custom. Ford s ním chce vedle firem zajišťujících přepravu osob oslovit také zákazníky, kteří budou vůz používat k soukromým účelům.
 
Model Tourneo Custom se prodává od roku 2013 jako vrcholná verze velkoprostorové řady Tourneo, do níž dále patří pětimístné Tourneo Courier a model Tourneo Connect, který se vyrábí v pětimístném a sedmimístném provedení.
 
Inovace stavějí na zdokonalení Tournea Custom z roku 2016, kdy vůz dostal vznětové motory 2.0 EcoBlue a volitelně také novou šestistupňovou samočinnou převodovku SelectShift a pneumatické odpružení zadní nápravy, které Tourneo Custom nabízí jako jediný model ve své třídě. Nové Tourneo Custom je poháněno vznětovými motory 2,0 EcoBlue ve variantách 77 kW, 96 kW nebo 125 kW.
 
Největší model řady Tourneo prošel důkladným přepracováním, jehož cílem bylo zvýšit komfort i kvalitu. Výsledkem jsou hodnotnější materiály v interiéru, tišší a pohodlnější jízda i nabídka nejnovějších technologií z osobních vozů Ford. Přepracovaná přístrojová deska je inspirovaná tablety a chytrými mobilními telefony podobně, jako u nové generace malého modelu Fiesta. Vozy ve vyšších stupních výbavy mají 8“ dotykovou obrazovkou s podporou ovládání pomocí gest.
 
Prostorná a luxusní kabina se vyznačuje unikátním řešením zadního prostoru. Jako jediné ve své třídě nabízí nové Tourneo Custom ve dvou zadních řadách šest samostatných sedadel. Samostatná sedadla ve druhé a třetí řadě lze přestavit do konferenčního uspořádání, kdy je prostřední trojice otočená proti směru jízdy. Sedadla lze sklápět, překlopit složená dopředu i zcela vyjmout.
 
K vyššímu komfortu přispívá nový design sedadel s upravenými výplněmi i geometrií, stejně jako dokonalejší odhlučnění zadní části kabiny. Cestující vzadu ocení i účinnější klimatizaci, šest USB konektorů a audiosystém s 10 reproduktory. Komunikační a zábavní systém SYNC 3 umožní řidiči ovládat audiosystém, navigaci a připojený chytrý telefon prostřednictvím jednoduchých konverzačních pokynů. Systém je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.
 
Nové Tourneo Custom nabídne jako první ve své třídě inteligentní omezovač rychlosti, který na základě údajů systému rozpoznávání dopravních značek samočinně upravuje rychlost jízdy podle rychlostního omezení platného v právě projížděném úseku. Další novinkou je systém hlídání mrtvých úhlů s funkcí upozornění na přijíždějící vozidla při couvání z parkovacího místa do vozovky. V nabídce bude několik různých technických řešení hlavních světlometů s LED světly denního svícení. Vyšší úrovně výbavy nabídnou výkonné xenonové výbojky.
 
I nadále umožní modelová řada Tourneo Custom výběr z osmi- a devítimístné konfigurace, stejně jako ze dvou délek rozvoru náprav. Pro zákazníky s nejvyššími nároky na komfort má Ford připravenu sadu výbavy Titanium X s koženým čalouněním, systémem SYNC 3 včetně satelitní navigace, parkovací kamerou nebo xenonovými světlomety. Verze Sport uděluje Tourneu Custom dynamičtější vyznění. Dodává se v kombinaci s nejvýkonnější pohonnou jednotkou a přináší exteriérovou sadu sportovních doplňků, 17“ kola z lehké slitiny a částečné kožené čalounění.
 
Zahájení výroby je plánováno na druhou polovinu roku 2017, prodejci Fordu začnou přijímat objednávky během letošního roku a první dodávky zákazníkům jsou naplánovány na začátek roku 2018.
  • Nový velkoprostorový Ford Tourneo Custom
  • Nový velkoprostorový Ford Tourneo Custom
  • Nový velkoprostorový Ford Tourneo Custom