nový volkswagen golf již v předprodeji | Aktuality | autoweek.cz

Nový Volkswagen Golf již v předprodeji

Nový Volkswagen Golf již v předprodeji

26.09.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zahajuje v ČR předprodej nového Golfu s cenou vstupní verze Volkswagen Golf Trendline 1,2 TSI od 339 900 Kč.

 

Volkswagen zahájil na českém trhu předprodej sedmé generace Golfu. Nejprodávanější hatchback světa nabízí ještě více prostoru, komfortu, bezpečnosti a výbavy za velice atraktivní ceny. Nový Volkswagen Golf s motorem 1,2 TSI o výkonu 63 kW (85 k) ve výbavové linii Trendline začíná na ceně 339 900 Kč za vůz standardně vybavený pětidveřovou karoserií, automatickou klimatizací Climatronic, rádiem FM Composition Touch s 5“ dotykovým displejem, čtečkou paměťových karet SD, palubním počítačem, elektronickou parkovací brzdou včetně funkce Auto Hold, systémem Start/Stop, stabilizačním systémem s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, funkcí sledování únavy řidiče, automatickým brzděním při vícenásobných kolizích a variabilní podlahou zavazadlového prostoru.

Pro náročnější zákazníky je určena výbavová linie Comfortline, která má navíc mj. rádio FM/AM Composition Colour, přehrávač CD/MP3, palubní počítač Medium, tempomat, 15“ kola z lehké slitiny Lyon, komfortní výškově nastavitelná přední sedadla, kůží obšitý volant, madlo ruční brzdy a hlavici řadicí páky, a loketní opěrku. S motorem 1,2 TSI o výkonu 63 kW (85 k) vyjde nový Golf Comfortline na 374 900 Kč.

Vrcholnou výbavou je Golf Highline nabízený od 470 900 Kč v kombinaci s motorem 1,4 TSI o výkonu 103 kW (140 k). Highline se od prostřední verze Comfortline odlišuje například rádiem FM/AM Composition Media s 5,8“ dotykovým barevným displejem, vstupem USB, připojením Bluetooth pro mobilní telefony, 16“ koly z lehké slitiny Denver, mlhovými světlomety s funkcí statických světel pro odbočování, sportovními sedadly čalouněnými v kombinaci Alcantary a tkaniny, multifunkčním volantem s kůží obšitým věncem, osvětlením Ambiente, dešťovým senzorem, zpětným vnitřním zrcátkem s automatickou clonou proti oslnění a textilními koberečky.

Sedmá generace světového bestselleru bude na českém trhu nabízena se šesti zážehovými motory včetně provedení EcoFuel na stlačený zemní plyn a třemi vznětovými motory s výkony od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k) a s průměrnou spotřebou paliva od pouhých 3,8 l/100 km.

Volkswagen Golf nabídne i mnoho položek výbavy na přání. Jde například o inovativní bezpečnostní systémy, jako jsou například funkce automatického brzdění při vícenásobných kolizích (v sériové výbavě) nebo aktivní systém ochrany cestujících (PreCrash) včetně adaptivního tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control) s funkcí Front Assist a systému nouzového brzdění City.

Současně s oznámením cen nového Golfu zprovozňuje Volkswagen také přepracovaný internetový portál www.volkswagen.cz, který převzal aktuální design německého webu. Tato změna přináší uživatelům především lepší orientaci podpořenou intuitivním vyhledáváním.

  • Nový Volkswagen Golf již v předprodeji
  • Nový Volkswagen Golf již v předprodeji
  • Nový Volkswagen Golf již v předprodeji
  • Nový Volkswagen Golf již v předprodeji