nový volkswagen golf variant s verzí alltrack | Aktuality | autoweek.cz

Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack

Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack

10.09.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace kombi Volkswagen Golf Variant dostala podstatně delší rozvor kol než hatchback, takže se vyrovná i Octavii. Přichází současně i v crossoverové verzi Alltrack.
Kombi Golf Variant je součástí modelové řady Golf od roku 1993. Od té doby se prodaly tři miliony těchto vozů v dosud pěti generacích.
 
Vzhledem nový Golf Variant nevybočuje ze stylu 8. generace Golfu, ovšem překvapuje podstatně prodlouženým rozvorem náprav. Oproti kompaktnímu hatchbacku s rozvorem 2619 mm mu konstruktéři při využití stejné platformy MQB přidali rovných 67 mm, takže se s 2686 mm vyrovná Škodě Octavia a Seatu Leon, které se touto hodnotou chlubí ve všech karosářských verzích. To znamená velkorysejší prostor na zadních sedadlech v porovnání s hatchbackem. Celková délka kombi Golf Variant je 4633 mm, tedy o plných 349 mm víc než 4284 mm u hatchbacku a o 66 mm víc než u předchozí generace. Zavazadlový prostor má díky tomu objem 611 l resp. 1642 l (hatchback má 380 l, Octavia Combi 640 l).
 
Nabídka pohonných jednotek bude jako u hatchbacku. To znamená přeplňované zážehové motory 1,0 TSI a 1,5 TSI a turbodiesely 2,0 TDI se systémem Twindosing. K tomu i motory 1,5 l eTSI se 48 V mild-hybridní technologii.
 
V interiéru je vždy sériově digitální panel přístrojů Digital Cockpit Pro spolu s informačním a zábavním systémem Composition s 8,25“ dotykovým displejem a připojením k internetu, internetovými službami a funkcemi We Connect a We Connect Plus. Standardem jsou i vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný multifunkční volant, bezdrátový App-Connect, infotainment Ready2Discover, který umožňuje online doobjednání vybraných funkcí přímo ve voze,  automatická klimatizace Air Care Climatronic a telefonní rozhraní Bluetooth.
 
S příchodem Golfu Variant se představuje i zvýšená robustnější verze Alltrack. Má mít standardně pohon všech kol 4Motion, ale žádné technické detaily Volkswagen zatím nezveřejnil.
 
V ČR se objeví na konci listopadu, předprodej bude odstartován na přelomu září a října. V současnosti vyrábí všechny vozy Golf Variant pro celý svět závod Wolfsburg.

  • Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack
  • Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack
  • Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack
  • Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack
  • Nový Volkswagen Golf Variant s verzí Alltrack