nový volkswagen touareg bude luxusnější | Aktuality | autoweek.cz

Nový Volkswagen Touareg bude luxusnější

Nový Volkswagen Touareg bude luxusnější

12.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace velkého SUV Volkswagen Touareg, které se vyrábí v Bratislavě, se představí na jaře a do prodeje přijde v létě. Nejdůležitější letošní novinka značky nabídne pneumatické pérování, řízení kol zadní nápravy i plug-in hybridní pohon.
Třetí generace velkého SUV Volkswagen Touareg se představí 23. března na autosalonu v Pekingu. Je to logické - Čína je pro Němce nejdůležitější trh, a tak Pekong dostal přednost před autosalonem v Ženevě či před tím v Detroitu.
 
Tvary nového Touaregu jsou dílem týmu designérů pod vedením Klause Bischoffa. Oficiálně zveřejněný náčrt ukazuje dynamický profil. Fotografie testovaných vozů k tomu přidávají majestátní masku ​​chladiče opticky propojenou se světlomety jako na jiných nových modelech značky.
 
V interiéru Volkswagen slibuje jeden z největších digitálních přístrojových panelů a nový typ zábavního systému. Na displeji na středové konzoli bude možné nakonfigurovat základní menu prostřednictvím virtuálních dlaždic podobně jako na smartphonech. Volkswagen pro nový Touareg slibuje významné povýšení úrovně konektivity včetně internetového připojení. Cestující budou mít ve voze k dispozici službu virtuálního asistenta Alexa od Amazonu.
 
Nový Volkswagen Touareg by měl být nejen mnohem větší než dosud, ale také se posune mnohem výš po stránce luxusní výbavy. Základem vozu bude modulární podvozková platforma MLB Evo, kterou v různých variacích už používají Audi Q7, Bentley Bentayga, Lamborghini Urus nebo Porsche Cayenne, všechny vyráběné u Volkswagenu Slovakia v Děvínské Nové Vsi, byť se některé vozy dokončují jinde. Stejně jako tyto vozy i Touareg dostane pro zlepšení manévrovatelnosti ve stísněném prostoru řízení zadní nápravy a pro lepší komfort, systém stabilizace proti naklánění i vzduchové pérování.

V rámci nabídky pohonných jednotek bude k dispozici i plug-in hybridní pohon s motorem 2,0 TSI umožňující dojezd jen na elektrický pohon kolem 50 km.
 
Volkswagen potřebuje novou generaci Touaregu velmi naléhavě, protože v rychle rostoucím segmentu vysoce výnosných velkých SUV prodej odcházející generace vloni v Evropě poklesl o 20 %.