nový vw e-up! je již k objednání | Aktuality | autoweek.cz

Nový VW e-up! je již k objednání

Nový VW e-up! je již k objednání

17.08.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného elektromobilu e-up! na českém trhu. Za cenu od 639 900 Kč mj. nabízí nově oživený design, systém pro integraci chytrého telefonu a rozšířený výběr prvků komfortní výbavy. Kromě standardních záruk zajišťují mobilitu dodatečné služby.
Elektromobil Volkswagen e-up! Má mj. nové nárazníky, zadní difuzor, vnější zpětná zrcátka s integrovanými ukazateli směru, světlomety s diodami LED pro denní svícení a zadní LED světlomety.
 
Městské miniauto pohání elektromotor s výkonem 60 kW (82 k) a maximálním točivým momentem 210 N.m. Volkswagen e-up! díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 13 s a dosahuje nejvyšší rychlost 130 km/h.
 
Lihio-ionový akumulátor v podlaze má kapacitu 18,7 kWh, což umožňuje průměrný dojezd až 160 km. V závislosti na profilu trasy, stylu řízení a zatížení vozidla má e-up! spotřebu elektrické energie okolo 11,7 kWh/100 km.
 
Volkswagen e-up! je vybaven automatickou klimatizací Climatronic, vyhříváním předních sedadel i skla čelního okna a funkcí nouzového brzdění City. Sériová výbava zahrnuje rovněž tempomat, parkovací senzory Parkpilot, nabíjecí zásuvku pro nabíjení střídavým i stejnosměrným proudem, nabíjecí kabel pro připojení vozidla k nabíjecí stanici na třífázový proud 400 V/16 A a rádio s funkcí handsfree a systémem pro integraci chytrého telefonu maps + more dock prostřednictvím Bluetooth.
 
Pětidveřový elektromobil Volkswagen e-up! mohou zákazníci objednávat u vybraných prodejců značky Volkswagen za cenu od 639 900 Kč včetně DPH. Kromě standardních záruk zajišťují mobilitu nad rámec dojezdu dodatečné služby. Dojde-li na cestě k vybití akumulátoru, postará se Volkswagen o odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici - bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz s konvenčním pohonem na 10 dní ročně. Majitel vozu Volkswagen e-up! může po dobu jednoho roku od pořízení vozidla bezplatně využívat služby aplikace Volkswagen Car-Net e-Remote. Jejím prostřednictvím lze například zahájit a ukončit proces nabíjení prostřednictvím mobilního telefonu.