novým šéfem škoda auto má být klaus zellmer | Aktuality | autoweek.cz

Novým šéfem Škoda Auto má být Klaus Zellmer

Novým šéfem Škoda Auto má být Klaus Zellmer

01.04.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto už má nového šéfa: nástupcem Thomase Schäfera má být obchodní ředitel značky Volkswagen Klaus Zellmer. K změně dojde od 1. července. Klaus Zellmer je vystudovaný ekonom, který 23 let působil ve společnosti Porsche AG.
Dosavadní generální ředitel společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. dubna postoupil do představenstva značky Volkswagen. Ve vedení Škoda Auto má pokračovat do konce června než se role ujme nový generální ředitel. Podle nejnovějších informací německých médií potvrzených z Wolfsburgu do Mladé Boleslavi od 1. července přijde Klaus Zellmer, dosavadní obchodní ředitel značky Volkswagen.
 
Thomas Schäfer nastoupil k 1. dubnu do představenstva značky Volkswagen nejprve jako provozní ředitel. Od 1. července by měl povýšit na místo generálního ředitele namísto Ralfa Brandstättera. Brandstätter odejde aby převzal odpovědnost za klíčový trh koncernu VW AG v Číně, kde v posledních dvou letech všechny jeho značky zaznamenaly dramatický pokles.

Klaus Zellmer svou profesní kariéru zahájil v roce 1994 jako vědecký asistent v Institutu IFA v Nürtingenu. V roce 1997 nastoupil k Porsche AG jako asistent představenstva. V lednu 1999 přešel do rozvoje prodejní sítě francouzského dovozce Porsche a v červnu téhož roku nastoupil do Porsche AG ve Stuttgartu jako regionální manažer pro Severní Ameriku. V roce 2000 přešel do Lipska jako projektový manažer marketingu a distribuce v tamním novém výrobním závodě. V roce 2002 byl jmenován ředitelem prodeje a marketingu společnosti Porsche. V roce 2007 byl jmenován vedoucím marketingu ve společnosti Porsche Deutschland v Bietigheimu a o tři roky později se stal generálním ředitelem Porsche Deutschland. V roce 2015 byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem Porsche Cars North America v Atlantě v USA.
 
V září 2020 se Klaus Zellmer stal členem představenstva značky Volkswagen, když nahradil Jürgena Stackmanna. Zellmer se během svého působení zaměřoval na další rozvoj elektromobility, ale také prosazoval téma předplatného automobilů.
 
Zellmer nepřímo následuje svého bývalého šéfa Bernharda Maiera, který než přešel do čela Škody Auto do konce roku 2015 působil v představenstvu automobilky Porsche s odpovědností za obchod a amrketing, tedy v době, kdy byl Zellmer odpovědný za prodej vozů této značky v Německu.