ocenění pro projekt dprodukce společnosti škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Ocenění pro projekt dProdukce společnosti Škoda Auto

Ocenění pro projekt dProdukce společnosti Škoda Auto

07.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto získala zvláštní cenu za digitalizaci výrobních procesů v závodě v Kvasinách. Projekt dProdukce získal ocenění Automotive Lean Production Award. Vítězný projekt šetří čas, zamezuje chybám a umožňuje rychlejší přístup k dokumentacím, příručkám a pracovním pokynům.
Ve finále soutěže Lean Production Awards, které se konalo 5. a 6. listopadu, představily automobilky a jejich závody ve Wolfsburgu své nejlepší projekty týkající se štíhlé výroby
 
Škoda Auto je jedním ze čtyř nových nositelů renomované ceny Automotive Lean Production Awards. V rámci 14. ročníku kongresu Automotive Lean Production získala ocenění Special Award - Smart Digital Application za projekt dProdukce. Cenu ve wolfsburském Autostadtu převzal člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.
 
Michael Oeljeklaus při předávání ceny zdůraznil: „Prostřednictvím projektu dProdukce dále důsledně sázíme na technologie po vzoru průmyslu 4.0. Důslednou digitalizací procesů optimalizujeme kvalitu výroby, šetříme čas a snižujeme náklady. Náš vysoce moderní závod v Kvasinách je v tomto ohledu jeden z nejpokročilejších v ČR.“
 
Letos se o cenu Automotive Lean Production Award ucházelo více než 1200 výrobních závodů ze 17 zemí, z nichž 68 nejlepších bylo pozváno do Wolfsburgu na závěrečný kongres. V jeho rámci představili nejlepší účastníci své projekty týkající se štíhlé výroby. Následně byli vyznamenáni vítězové jednotlivých kategorií. Vedle obou laureátů z kategorií Original Equipment Manufacturer a Supplier udělily odborný časopis Automobil Produktion a společnost Agamus Consult dvě zvláštní ceny, z nichž jednu získala společnost Škoda Auto za svou digitální aplikaci dProdukce, která byla v dubnu 2019 úspěšně zavedena v závodě v Kvasinách na montážní lince modelů Škoda Superb, Škoda Superb iV a Škoda Kodiaq.
 
Poté, co se již projekt v kvasinském závodě osvědčil v praxi, česká automobilka plánuje zavést dProdukci také v mateřském závodě v Mladé Boleslavi a ve střednědobém horizontu ve všech závodech společnosti.
 
Časopis Automobil Produktion, zaměřený na automobilový průmysl, a poradenská společnost Agamus Consult inciativou Automotive Lean Production - Award & Study vyznamenávají takové společnosti a projekty, které mohou sloužit jako měřítko pro štíhlou výrobu a digitalizaci v mezinárodním automobilovém průmyslu. Soutěž o cenu Automotive Lean Production Awards se proto koná v duchu hesla Učit se od nejlepších. Společně s účastníky se organizátoři podílí na rozvoji metod pro štíhlou výrobu a štíhlé řízení v Evropě.