electric odyssey: už jsou v cíli! | Trendy | autoweek.cz

Electric Odyssey: už jsou v cíli!

Electric Odyssey: už jsou v cíli!

24.09.2012 | Rybecký Vladimír | Trendy

Po osmi měsících, ujetí 25 000 km, průjezdu 17 zeměmi a téměř 300 dobití akumulátorů za teoretické náklady na elektřinu pouhých 250 € se Citroën C-Zero expedice Electric Odyssey  vrátil do Štrasburku ve Francii. 

 

Jedná se o první sériově vyráběné auto s elektrickým pohonem, které úspěšně absolvovalo cestu kolem světa. Expedici Electric Odyssey s podporou automobilky Citroën uskutečnili Antonin Guy a Xavier Degon. Svou cestu využili k propagaci elektromobility po světě. Během svého putování navštívili i Českou republiku, takže jsme měli možnost se s nimi setkat při jejich zastávce v TPCA.
Antonin Guy a Xavier Degon se 24. září se svým Citroënem C-Zero vrátili do Štrasburku, odkud se vydali na cestu se svým elektromobilem 11. února. Jejich cílem bylo zlepšit vnímání vozidel s elektrickým pohonem u veřejností a ujistit veřejnost o možnostech jejich použití. Proto bylo mottem jejich cesty: „Pokud my můžeme objet svět v sériovém elektromobilu, pak vy ho můžete používat pro většinu svých běžných cest!“

Jejich cesta kolem světa byla také jedinečným zážitkem lidské solidarity. Oba cestovatelé totiž neměli předem zajištěna místa pro dobíjení a zásuvky pro svůj elektromobil hledali mezi lidmi, s nimiž se v cíli jednotlivých etap setkávali. Tato setkání a nadšení lidí označili za největší zážitek ze své cesty.