octavia je 6. nejprodávanějším vozem | Aktuality | autoweek.cz

Octavia je 6. nejprodávanějším vozem

Octavia je 6. nejprodávanějším vozem

03.03.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Octavia měla silný start do roku 2014. Díky zvýšení prodeje o 33 % proti loňskému roku se podle statistiky JATO Dynamics udržuje na pozici šestého nejprodávanějšího vozu v Evropě.

Meziroční navýšení prodeje modelů Golf (o 28,4 %) a Polo (o 9,0 %) dopomohlo Volkswagenu posílit v lednu své vedoucí postavení na evropském trhu. Polo díky tomu předstihlo na druhém místě v prodejnosti Ford Fiestu, byť i Fiesty se v lednu prodalo o 8 % více než před rokem.

Škoda Octavia nové generace pokračuje ve vynikajících prodejních výsledcích. V lednu se její prodej proti loňskému roku zvýšil o 32,7 %. Je díky tomu opět na šestém místě v prodejnosti. Lepší výsledek mezi desítkou nejprodávanějších dosáhlo jen Audi A3 s rekordním meziročním navýšením o 83,6 % dosaženým rozšiřováním nabídky této modelové řady.

Mnoho dalších nových modelů rovněž výraznou měrou zvýšilo svůj prodej - Peugeot 308 (+50,2 %), Citroen C4 Picasso/Grand C4 Picasso (+77,5 %) nebo Seat Leon (+59,3 %). Velmi dobře se ale prodávaly i Dacie Sandero (+58 %) a Duster (+35,9 %).

Velký růst zaznamenaly exkluzivní vozy značek Tesla a Maserati. Tesle a jejímu Modelu S významnou měrou pomohla podpora nízkoemisních vozidel v některých zemích, především v Norsku. Velmi dobrý vstup na trh mělo Maserati Ghibli, které nyní představuje přes 75 % prodeje značky.