bmw předvede x5 jako hybrid s dobíjením | Aktuality | autoweek.cz

BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením

BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením

26.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BMW spojuje eDrive s BMW xDrive v konceptu spojujícím hospodárnost s radostí z jízdy: BMW Concept X5 eDrive.

BMW na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu představí studii BMW Concept X5 eDrive, která v sobě spojuje inteligentní pohon všech kol xDrive s luxusním charakterem vozu a hybridním pohonem s dobíjením (plug-in). Technická řešení BMW eDrive umožňují spojit sportovní projev vozů BMW s jízdou jen na elektrický pohon do rychlosti až 120 km/h, s maximálním dojezdem 30 km a kombinovanou spotřebu v normovaném cyklu EU pouze 3,8 l/100 km.

Hnací soustava eDrive sestává ze čtyřválcového spalovacího motoru s přeplňováním BMW TwinPower Turbo a elektromotoru. Elektromotor z vlastního vývoje BMW má výkon 70 kW (95 k). Je napájeni z vysokonapěťového lithio-ionového akumulátoru umístěného pod zavazadlovým prostorem. Vůz lze nabíjet z domácí elektrické zásuvky, výkonnější nabíječky Wallbox nebo z veřejné dobíjecí stanice.

Inovativní funkce BMW ConnectedDrive řidičům pomáhají maximalizovat jízdu na elektrický pohon. Dojezd na elektřinu je zobrazován jako numerická hodnota. Dynamický vypočet dojezdu využívá inteligentního připojení k internetu a neustále hlídá všechny faktory ovlivňující dojezd. Mezi ně patří i dopravní situace, profil trasy nebo jízdní styl řidiče.

Je-li zapnutá navigace, na mapě se objevují také veřejné dobíjecí stanice. Všechny informace týkající se dobíjení akumulátoru a dojezdu lze zobrazit také na displeji chytrého mobilního telefonu. Aplikace Remote od BMW ConnectedDrive umožňuje ovládat proces nabíjení z telefonu. Aplikace také umožňuje různými způsoby přednastavit čas nabíjení. Na dálku je možné aktivovat vytápění a klimatizaci, a zajistit si tak příjemnou teplotu uvnitř vozu ještě před vyjetím.

  • BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením
  • BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením
  • BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením
  • BMW předvede X5 jako hybrid s dobíjením