odbory vw chtějí rychlejší přechod k elektromobilitě | Aktuality | autoweek.cz

Odbory VW chtějí rychlejší přechod k elektromobilitě

Odbory VW chtějí rychlejší přechod k elektromobilitě

05.10.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vedoucí odborů VW Daniela Cavallo požaduje rychlejší zavádění výroby elektromobilů ve Wolfsburgu, kde chce zavedení výroby velkoobjemově produkovaného elektromobilu.
Vedoucí závodní rady Volkswagenu Daniela Cavallo chce, aby automobilka urychlila přesun výroby elektricky poháněných vozidel do hlavního závodu ve Wolfsburgu do roku 2024, aby se tím zachovala jeho konkurenceschopnost. Informoval o tom deník Braunschweiger Zeitung v době, kdy se v rámci Kurzarbeitu jen částečně využívané výrobní linky v hlavním závodě VW opět zcela zastavily.
 
Daniela Cavallo a její zástupce Gerardo Scarpino odkazují na napjatou situaci v hlavním závodě. Továrně již druhým rokem po sobě hrozí historické minimum výroby od konce války. Vloni se Wolfsburgu vyrobilo jen půl milionu vozidel a letos to bude pravděpodobně ještě méně. Přitom roční průměr za posledních deset let je 780 000 vozidel, ale v roce 2016 se dozorčí rada odborům zaručila, že produkce neklesne pod úroveň 820 000 vozů.
 
Śéfka odborů Daniela Cavallo řekla, že globální nedostatek čipů a pandemie Covid-19 letos snižují produkci v závodě a je třeba zde začít vyrábět nový model, který zajistí jeho konkurenceschopnost do budoucna. „Závod potřebuje rychlejší přechod k e-mobilitě,“ citoval deník Cavallovou s tím, že k tomu by mělo dojít v roce 2024.
 
V rámci projektu Trinity vyvíjí Volkswagen reprezentativní elektricky poháněný sedan, který se bude ve Wolfsburgu vyrábět až od roku 2026. „Ze současného vývoje lze předpokládat, že Trinity nebude k plnému využití závodu stačit. Proto Wolfsburg potřebuje rychlejší přechod k elektromobilitě,“ zdůraznil Gerardo Scarpino.