oliver stefani novým šéfdesignerem ve škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Oliver Stefani novým šéfdesignerem ve Škoda Auto

Oliver Stefani novým šéfdesignerem ve Škoda Auto

02.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jozefa Kabaně na místě šéfdesignéra společnosti Škoda Auto vystřídá dosavadní designér exteriéru značky Volkswagen Oliver Stefani.
Oliver Stefani (53) přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti Škoda Auto. Stefani je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně. Tři roky pracoval v Design Center Europe ve španělském Sitges. V roce 2002 nastoupil do koncernu Volkswagen. Naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese mnoho sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let i mnoho automobilových konceptů. Rozhodující měrou se podílel na vývoji modelů up!, Polo, Jetta, Tiguan, současné generace modelu Golf a showcarů rodiny ID.
 
​„Design značky Škoda se v uplynulých letech velmi dobře rozvíjel. Nedávno jsme nový výrazný designový jazyk přenesli také na naše modely SUV. S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál. Těším se na spolupráci,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
 
Stefani střídá tvůrce vysoce ceněného nového stylu značky Škoda Jozefa Kabaně, který se vydal za novým dobrodružstvím, když přijal nabídku stát se šéfdesignérem značky BMW pod dohledem šéfdesignéra BMW Group Adriana van Hooydonka.