omlazené audi q2 pi | Aktuality | autoweek.cz

Omlazené Audi Q2 PI

Omlazené Audi Q2 PI

01.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Stylové malé SUV Audi Q2 prošlo modernizací, která zatraktivnila jeho vzhled a přidala LED světlomety jako standardní výbavu. Změnami prošel i interiér.
Základní SUV v nabídce Audi ani po čtyřech letech a prodeji 360 000 vozů nikterak nezestárlo. Přesto mu oživení vzhledu hodně prospělo. Příď a záď jsou nyní hranatější a působí dynamičtěji. Větší otvory pro vstup vzduchu v nárazníku působí ještě expresivněji a motiv mnohoúhelníku byl přenesen i na zadní část karoserie, kde je v nárazníku integrovaný difuzor.
 
LED světlomety jsou nyní standardem, za příplatek je k dispozici i technologie LED Matrix se sedmi segmenty (podle předobjednávek je o ni velký zájem). Adaptivní modul, ovládaný kamerou, většinu času osvětluje silnici dálkovým světlem aniž oslňoval jiné účastníky provozu. U zadních skupinových svítilen má zákazník na výběr dvě alternativy s LED, z nichž jedna používá dynamické směrovky.
 
Q2 narostlo o 17 mm na 4208 mm (rozvor náprav 2589 mm). Nabízí dostatek místa pro čtyři osoby, v případě potřeby se jich vejde i pět. Zavazadlový prostor má objem 405 l/1050 l.
 
Základním motorem je tříválec 1,0 l 30 TFSI/81 kW spojený se šestirychlostní převodovkou. Čtyřválec 1,5 l 35 TFSI dosahuje výkon 110 kW (150 k) a maximální točivý moment 250 N.m. Kombinuje se se šestirychlostní převodovkou nebo automatickou S tronic. Vrcholnou variantu SQ2 pohání zážehový motor 2,0 l TFSI/221 kW.
 
Turbodiesel 2,0 l 35 TDI/110 kW se dodává s převodovkou S tronic a pohonem všech kol quattro s hydraulicky ovládanou vícelamelovou spojkou umožňující přenos části případně veškerého točivého momentu na zadní kola. Motor je vybaven technologií Twindosing snižující emise NOX se dvěma katalyzátory SCR.
 
Standardně se dodává progresivní řízení, které zvyšuje obratnost při manévrování a dynamiku při jízdě po zatáčkovitých cestách. Na přání je připraven sportovní podvozek se světlou výškou sníženou o 10 mm a alternativně je k dispozici i adaptivní podvozek.
 
Sériově dodávaný asistenční systém Audi pre sense front sleduje radarem oblast před vozem, aby zabránil hrozícím nehodám nebo alespoň zmírnil jejich následky. Standardní výbava zahrnuje také funkci, která upozorňuje na hrozící vyjetí z jízdního pruhu. Na přání dodávané systémy jsou rozděleny do paketů Park, Safety a Drive. Park zahrnuje mimo jiné zadní kameru a parkovací senzory plus. Ve vyšší úrovni je k dispozici parkovací asistent. Paket Safety nabízí asistent pro změnu jízdního pruhu, asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání a systémy Audi pre sense. Součástí paketu asistenčních systémů Drive je nový adaptivní systém pro vysoce automatizovanou jízdu (adaptive cruise assist), který v mnoha situacích dokáže zajišťovat místo řidiče akceleraci, zpomalování a řízení vozidla v jízdním pruhu.
 
Co se týče přístrojů a displejů, nabídka sahá od analogového sdruženého přístroje až po Audi virtual cockpit s displejem 12,3“. Centrální displej infotainmentu a navigace má velikost 8,3“ a je kombinován s oblíbeným otočným/tlačítkovým ovladačem MMI. Součástí systému MMI navigation plus je modul LTE pro rychlý přenos dat a hotspot Wi-Fi. V segmentu malých SUV je unikátní nabídka systému prostorového ozvučení Bang & Olufsen Premium Sound System se 14 reproduktory a celkovým výkonem 705 W.
 
Audi Q2 používá moderní komunikační technologie včetně LTE přenosu dat a služeb Audi Connect s online dopravními informacemi. Nové jsou služby Audi Connect Nouzové volání & Volání servisu (emergency call & service) a Audi connect Dálkové ovládání vozidla (remote & control).
 
Základní verze Q2 30 TFSI stojí 674 900 Kč, verze Q2 35 TFSI přijde na 740 900 Kč. Vůz na bázi platformy MQB se vyrábí v Ingolstadtu.
 

  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI
  • Omlazené Audi Q2 PI