omv představuje nový benzin maxxmotion 100plus | Aktuality | autoweek.cz

OMV představuje nový benzin MaxxMotion 100plus

OMV představuje nový benzin MaxxMotion 100plus

30.05.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

OMV učinila další důležitý krok vpřed při vytváření nových standardů kvality pohonných hmot. Nový benzin od OMV splňuje nejpřísnější požadavky automobilového průmyslu.
Inovační tým společnosti OMV prováděl důkladný výzkum a rozsáhlé testování, aby bylo možné dokonale využít potřeby moderních technologií automobilových motorů. Výsledkem je zbrusu nové palivo OMV MaxxMotion 100plus, které nabízí optimální funkčnost a vyšší výkon.
 
„Jsme hrdí na to, že nabízíme nový produkt, který dokonale splňuje technologické potřeby moderních vozidel. Neustále se snažíme přinést našim zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu – ať už jde o 'blaho' jejich vozů nebo samotnou cestu a požitek z jízdy,“ říká viceprezident maloobchodní sítě OMV Klaus Jürgen Schneider.
 
Aby OMV dostála těmto požadavkům, spojila produktový vývoj s nejvyššími standardy definovanými předními výrobci vozidel a motorů. Nový benzin dosahuje nejvyššího možného hodnocení kvality, neboť splňuje podmínky kategorie 5 Světové palivové charty (Worldwide Fuel Charter). Tímto nejvyšším oceněním kvality je potvrzena vedoucí role OMV ve výzkumu a vývoji technologie paliv.  
 
Kvalita pohonných hmot je důležitá pro správný chod motoru
„OMV MaxxMotion 100plus umožňuje vyšší výkon motoru, jakož i výraznější zrychlení," vysvětluje Nikolaj Schubert, vedoucí oddělení inovací a rozvoje OMV.
 
Nový benzin OMV MaxxMotion 100plus zlepšuje výkon a zajišťuje optimální funkčnost a životnost motorů. Řidičům nabízí nejen vyšší výkon, ale hraje také významnou roli při zachování funkčnosti a účinnosti moderních vozidel a motorů. Inovativní aditiva zabraňují tvorbě koroze komponent motoru, v systému vstřikování paliva a v palivové nádrži. Stávající usazeniny se ze sacích ventilů účinně odstraňují, což prodlužuje životnost a maximalizuje výkon motoru.
 
Splnění požadavků definovaných automobilovým průmyslem
Světová palivová charta, vydávaná mezinárodními asociacemi automobilového průmyslu, definuje pět kategorií kvality benzinu, přičemž každá z nich odkazuje na specifické parametry a jejich příslušné hodnoty. Jejím cílem je podpořit optimální kvalitu a přizpůsobovat specifikace benzinu nejpřísnějším požadavkům výrobců automobilů a motorů. Kategorie 5 definuje nejvyšší stupeň kvality. Nový benzin MaxxMotion 100plus, který OMV nabízí v České republice, kritéria kategorie 5 splňuje.
 
„Tvrdě pracujeme na tom, abychom těmto standardům vyhověli. Nejdůležitější jsou ale naši zákazníci a výhody, které jim tento nový produkt může nabídnout. Opravdu se těšíme, až se řidiči u našich čerpacích stanic sami přesvědčí, jak OMV MaxxMotion poskytuje maximální výkon již od první natankované kapky,“ dodává Klaus Jürgen Schneider.
Nové palivo OMV MaxxMotion 100plus se vyrábí v rafinérii OMV v rakouském Schwechatu a již nyní jej mohou tankovat řidiči v Rakousku a Německu. V České republice, na Slovensku a Maďarsku bude jeho prodej zahájen v červnu
 
Pavel Turek doporučuje kvalitu paliv MaxxMotion
Pavel Turek jako jediný Čech pronikl do marketingu formule 1. S týmem McLaren absolvoval bezmála 250 Velkých cen formule 1. Více než dvacet let působil ve vrcholných manažerských pozicích nejen v F1, ale také v Moto GP, WRC a závodech letadel. Novinky, které Pavel Turek během svého působení v závodech F1 představil ve stáji McLaren, změnily marketing celé série. Získané zkušenosti a kontakty posléze uplatnil ve vlastní agentuře, kterou založil společně s týmovým jezdcem Davidem Coulthartem a legendou MotoGP Mickem Doohanem. Jako expert na tématiku formule 1, doporučuje prémiová paliva MaxxMotion od OMV.
 
„Rizika spojená se soutěžemi rychlých kol mě naučila odpovědnosti, důvěře v kvalitu a sázce na jistotu. Paliva MaxxMotion od OMV jsou pro mne jedničkou na trhu a kvalitním partnerem na cestách. Proto jsem rád přijal nabídku spolupráce a těším se na společné projekty,“ vysvětluje Pavel Turek svůj životní postoj.
 
„Pavel Turek je profesionál tělem i duší. Jsme velmi rádi, že právě on přijal naši nabídku a stal se ambasadorem prémiových paliv OMV MaxxMotion. Svět paliv je velmi úzce spjat s motoristickým sportem, adrenalinem a rychlostí. Stejně jako Pavel Turek i my víme, že kvalita je vždy zárukou dobrého výsledku a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Naši zákazníci se už teď mohou těšit na léto, kdy pro ně chystáme řadu zajímavých akcí,“ sdělil ke spolupráci marketingový manažer OMV Česká republika Michal Janda.