nový zákaznický systém čez | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nový zákaznický systém ČEZ

Nový zákaznický systém ČEZ

18.02.2020 | | Aktuality

ČEZ od 1. 4. 2020 spouští nový zákaznický systém přinášející změnu tarifů služby Elektromobilita ČEZ.
Vzhledem k množícím se dotazům ke spuštění nového zákaznického systému společnost ČEZ ujišťuje, že vše proběhne tak, aby nebyl snížen uživatelský komfort a zákazníci měli dostatek času na registraci.
 
Aby byly nový zákaznický systém i jeho obsluha skutečně 100% spolehlivé a přechod do nového prostředí proběhl k plné spokojenosti elektromobilní veřejnosti, tak ČEZ společně s dodavatelem systému otevírá možnost registrace do nového systému do konce února.
 
Přechodné období, v jehož průběhu bude mít každý čas na registraci v novém systému, bude prodlouženo až do konce března. Autorizace pomocí čipů bude fungovat stejně jako doposud. Na dobíjení za březen bude stávajícím i novým zákazníkům aplikována sleva 100% z platného ceníku dobíjení, tj. zákazníci, kteří se registrují do konce března, budou mít dobíjení za leden až březen zdarma. Fakturovat se jim bude až spotřeba za duben podle zvoleného tarifu jako odměna za přechod do nového systému
 
Registrovaným zákazníkům ČEZ nově nabídne čtyři tarify, přičemž tři z nich kombinují měsíční platbu a fakturaci za spotřebovanou kWh. Tarify jsou odstupňovány podle spotřeby resp. nájezdu - při vyšším vytížení se poskytuje množstevní sleva za kWh elektřiny. Pro nezákazníky bude platit tarif „Neregistrovaný“.
 
Momentálně pro klienty ČEZ stále platí možnost paušálních plateb za neomezené využívání celé sítě veřejných dobíjecích stanic (za 450 Kč/měsíčně bez DPH, tj. 545 Kč s DPH). K dispozici je také možnost jednorázových plateb pro „nezákazníky“ - u DC stanic za 7,50 Kč/min bez DPH a u AC stanic za 1,50 Kč/min bez DPH.
 
Nový systém mí zajistit snadnější správu zákaznických účtů, včasnou indikaci obsazenosti, případnou nefunkčnost stanic nebo možnost lepšího přehledu nad nabíjením v domácnostech a ve firmách.