opel adam s úsměvem | Aktuality | autoweek.cz

Opel Adam s úsměvem

Opel Adam s úsměvem

30.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel se spolu s uváděním nových modelů snaží rozhýbat prodej modelu Adam. Speciální edice Adam Smile se zjednodušenou nabídkou výbav má přitažlivou základní cenu 279 900 Kč a ještě zajímavější nabídku operativního leasingu za 4599 Kč měsíčně. Prodejní výsledky ukazují, že nabídka funguje.
Opel se snaží propagovat model Adam jeho nasazením v automobilových soutěžích. Proto se v České republice letos pojede už třetí ročník značkového poháru Opel Adam Cup. Kromě tohoto populárního seriálu, určeného především pro začínající jezdce, se v domácích soutěžích objevují i speciály Opel Adam v kategorii R2. Ty vozy jsou mimořádně úspěšné v evropském šampionátu, kde získaly titul v letech 2015 i 2016.
 
Uvedení nového ročníku Lenz Opel Adam Cupu český dovozce spojil i s představením speciální edice Adam Smile. Prodejci Opelu u nás už tuto verzi nabízejí od začátku roku, a to s velkým úspěchem. V segmentu městských miniaut, který není na českém trhu moc úspěšný, se modelu Adam zatím moce nedařilo - v roce 2013 se prodalo 36 kusů, v roce 2014 28, roku 2015 41 a vloni prodej poklesl dokonce jen na 21 vozů. S uvedením verze Smile ale objem tohoto modelu v prvním letošním čtvrtletí poskočil na 66 vozů!
 
Speciální edice Opel Adam Smile přichází s výrazně zjednodušenou nabídkou výbav. K dispozici je jen s motorem Adam Jam 1,4 16V. Na výběr je pětirychlostní přímo řazená převodovka nebo samočinná EasyTronic. Vzhled vozu oživuje několik designových doplňků s černou střechou a kryty vnějších zrcátek a 16“ koly z lehké slitiny. Součástí standardní výbavy jsou mj. systém OnStar, klimatizace, posilovač řízení s režimem City, elektrické ovládání předních oken a vnějších zrcátek, audiosystém s ovládáním na volantu, tempomat atd.
 
Vůz s pětiletou zárukou (resp. na 150 000 km) na motor, převodovku a rozvodovku a pětiletou Opel Asistance  má akční cenu 279 900 Kč, verze s automatickou převodovkou 294 900 Kč. Při využití vybraných finančních produktů Opel Finance může cena být dokonce jen 249 900 Kč. Operační leasing na vůz má cenu začínající na 4599 Kč.
 
  • Opel Adam s úsměvem
  • Opel Adam s úsměvem