hybridní toyota prius je milionář | Trendy | autoweek.cz

Hybridní Toyota Prius je milionář

Hybridní Toyota Prius je milionář

23.12.2013 | | Trendy

Vídeňský taxík pokořil hranici jednoho milionu ujetých kilometrů. Plně hybridní model Toyota Prius potvrzuje vysokou spolehlivost v  náročném provozu ekologické taxislužby. Prius absolvoval osm let provozu bez jediné závady nebo opravy.

1 000 000 km bez závad: Toyota Prius ve Vídni jednoznačně prokázala všemi renomovanými studiemi deklarovanou spolehlivost. V rakouském hlavním městě je tento plně hybridní vůz provozován v rámci taxi služby a najel již milióntý kilometr.

Adept na rekord Toyota Prius je již od roku 2007 nepřetržitě plně využíván jako ekologické taxi jedné vídeňské společnosti.

„Jak již název sám o sobě říká, má naše společnost za cíl cestovat pokud možno trvale udržitelně a ekologicky. Z toho důvodu jsou plně hybridní vozidla značky Toyota s ekologickými technologiemi a extrémní odolností perfektní auta,“ vysvětlil jednatel společnosti Milan Milic. 

Více než 200 taxi vozů Toyota Prius je denně v ulicích rakouského velkoměsta. Vedle prokazatelné spolehlivosti přesvědčují hybridní vozy také nízkými náklady na údržbu, nízkou spotřebou a mimořádnou kvalitou.

Milionový Prius neměl za svůj osmiletý provoz žádnou poruchu ani závadu. V jízdním cyklu prošly výměnnou pouze tradičně opotřebitelné díly, jako jsou brzdy a brzdové destičky. To je také důvod, proč zůstává tento Vídeňský rekordman s milionem ujetých kilometrů nadále ve službách eko-taxi a započne již druhý milion kilometrů.