opel astra příští generace se bude vyrábět v rüsselsheimu | Aktuality | autoweek.cz

Opel Astra příští generace se bude vyrábět v Rüsselsheimu

Opel Astra příští generace se bude vyrábět v Rüsselsheimu

29.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na tuto zprávu čekalo s nadějí mnoho zaměstnanců Opelu. Současně je špatnou zprávou pro britské zaměstnance továrny Vauxhall. Je jasné, že v procesu rozhodování o budoucím výrobním závodě modelu Astra hrály i obavy z Brexitu bez dohody.
Podpis dohody s Radou zaměstnanců a zástupci IG Metall uvolnil plánované investice Groupe PSA do mateřského závodu automobilky Opel v Rüsselsheimu. Další rozvoj továrny bude podle tohoto plánu stát i na výrobě modelu Astra příští generace, jehož produkce se spustí v roce 2021.
 
Astra je tradičně jedním z nejoblíbenějších modelů značky Opel. Model příští generace, který bude využívat platformu EMP2 skupiny PSA, bude z továrny v Rüsselsheimu vyjíždět i v elektrifikované verzi. Toto rozhodnutí bylo umožněno dalším zlepšením efektivity a konkurenceschopnosti závodu. V Rüsselsheimu se i nadále bude vyrábět také model Insignia.
 
„Pro továrnu v Rüsselsheimu je to velmi důležitý krok kupředu. Tato investice umožní práci ve dvou směnách a zajistí udržitelnou budoucnost závodu,“ říká generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller.
 
Dohoda se sociálními partnery umožňuje zaměstnancům ve výrobě narozeným v roce 1963 a dříve zařadit se do programu částečného odchodu do důchodu. Dobrovolný program bude znovu otevřen pro zaměstnance pracující ve výrobě automobilů. Podle dohody bude také v následujících letech zaměstnáváno v Rüsselsheimu 120 nových učňů ročně.
 
Opel Astra se v současné době vyrábí v Ellesmere Portu ve Velké Británii a Gliwicích v Polsku. Je stěžejním modelem značky Opel už od roku 1991, kdy byl představen jako nástupce modelu Opel Kadett. Astra se v Rüsselsheimu vyráběla už v letech 2009 až 2015.