opel combo-e life bude u prodejců na podzim | Aktuality | autoweek.cz

Opel Combo-e Life bude u prodejců na podzim

Opel Combo-e Life bude u prodejců na podzim

15.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel představil nové Combo-e Life - velkoprostorový víceúčelový s elektrickým pohonem vhodný pro město, zvláště zajímavý pro taxislužby, ale i na delší cesty. U prodejců Opel bude k dispozici od podzimu.
Combo-e Life nabízí spoustu prostoru s variabilním využitím. Má jedny nebo dvoje posuvné dveře a dodává se ve dvou délkách - základní 440 cm nebo jako verze XL s délkou 475 cm, každá s pěti nebo sedmi sedadly. Akumulátor je z prostorových důvodů umístěn pod podlahou.
 
Zákazníci Combo-e-Life si mohou vybrat mezi standardní lavicí, kterou lze rozdělit v poměru 2/1, nebo alternativně třemi samostatnými sedadly, každé se sklopným opěradlem, které se dá sklopit i ze zavazadlového prostoru. Úchyty Isofix umožňují na každé místo připevnit dětskou sedačku, tedy tři vedle sebe.
 
K dispozici jsou informační a zábavní systémy Multimedia Radio a Multimedia Navi Pro kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto, které lze ovládat pomocí 8“ barevného dotykového displeje.
 
Základní verze určená pro pět osob nabízí objem zavazadlového prostoru 597 l, zatímco Combo-e Life s dlouhým rozvorem má minimálně 850 l. Po sklopení zadních sedadel se objem standardní verze zavazadlového prostoru zvýší na 2126 l, u dlouhé až na 2693 l. K dispozici je také tažné zařízení pro přívěs o hmotnosti 750 kg, přičemž za příplatek lze získat systém kontroly stability přívěsu.
 
Trakční elektromotor má výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 260 N.m. Efektivní provoz podporuje brzdový systém s rekuperací se dvěma volitelnými nastaveními.
 
Combo-e Life nabízí systém kontroly sjezdu z kopce, výstrahu před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek i výstražný systém před čelním střetem s automatickým nouzovým brzděním a rozpoznáváním chodců. Rozšířený výhled dozadu a do stran usnadňuje 180° panoramatická couvací kamera. K dispozici je také i adaptivní systém kontroly trakc IntelliGrip, který zajišťuje záběrové schopnosti a stabilní jízdní chování na sněhu, blátě nebo písku.
 
Díky akumulátoru s kapacitou 50 kWh má dojezd podle WLTP až 280 km. Elektromobil bude standardně vybaven jednofázovou 7,4 kW nebo třífázovou 11 kW palubní nabíječkou. Akumulátor lze nabíjet doma prostřednictvím wallboxu nebo na cestách u rychlonabíjecích stanic stejnosměrným proudem výkonem až 100 kW. To znamená, že akumulátor lze nabít na 80 % kapacity za 30 minut.
 
V závislosti na verzi Combo-e Life zrychlí z 0 na 100 km/h za 11,2 s a dosahuje elektronicky omezenou nejvyšší rychlost 130 km/h.