opel corsa-e bude i jako sportovní gs line | Aktuality | autoweek.cz

Opel Corsa-e bude i jako sportovní GS Line

Opel Corsa-e bude i jako sportovní GS Line

14.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel od léta rozšíří nabídku elektrické verze Corsa-e o sportovnější verzi GS Line. Oživení se projeví nejen na vnějším vzhledu, ale i v interiéru.
Opel rozšíří možnosti volby u plně elektricky poháněného modelu Corsa-e. Kromě základní verze Selection, lépe vybavené varianty Edition a jemnější Elegance bude od léta přidána i výbava Corsa-e GS Line s mimořádně sportovním vzhledem, který dokonale odpovídá její jízdní dynamice.

Součástí výbavy vozu Corsa-e je plně digitální informační systém se 7“ displejem. Základní výbava zahrnuje asistenční systémy jako jsou výstraha před kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek jakož i tempomat s omezovačem rychlosti. Corsa-e nabízí také ovládání nastavení klimatizace a procesu nabíjení na dálku, systému bezklíčového startování a elektrickou parkovací brzdu.

Nová verze Corsa-e GS Line bude mít standardně 16“ kola z lehkých slitin, sportovní sedadla vpředu, hliníkové pedály, černou střechu se spoilerem a speciální nárazníky. Jako ostatní verze jej bude pohánět trakční elektromotor o výkonu 100 kW (136 k) zaručující zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,1 s.

Bez ohledu na verzi má Corsa-e dojezd 337 km podle WLTP a může využívat všechny běžné možnosti nabíjení od domácích zásuvek přes wallboxy až po rychlé nabíjení stejnosměrným proudem a výkonem až 100 kW, kde se akumulátor nabije na 80 % kapacity za méně než 30 minut.

  • Opel Corsa-e bude i jako sportovní GS Line
  • Opel Corsa-e bude i jako sportovní GS Line
  • Opel Corsa-e bude i jako sportovní GS Line