opel corsa i na elektrický pohon | Aktuality | autoweek.cz

Opel Corsa i na elektrický pohon

Opel Corsa i na elektrický pohon

27.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace Opelu Corsa nabídne pohon na benzin, naftu i elektřinu! Corsa-e s trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) bude mít dojezd až 330 km (WLTP).
Corsa je pro Opel skutečným bestsellerem: Od premiéry první generace v roce 1982 se prodalo více než 13,6 milionů vozů této řady. Corsa šesté generace přinese významnou novinku - Opel  v této modelové řadě poprvé uvede také plně elektrickou verzi s akumulátorem s kapacitou o 50 kWh a dojezdem až 330 km (podle WLTP). Umožňuje to použití nové platformy PSA CMP.
 
Výkon trakčního elektromotoru Corsy-e činí 100 kW (136 k), přičemž točivý moment 260 N.m je k dispozici prakticky okamžitě po rozjezdu. Corsa-e zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,1 s.
 
Dojezd bude ovlivňovat i jízdní režim, jaký si řidič navolí: Normal, Eco a Sport. Při volbě režimu Sport vynikne dynamika vozu a v Eco modu ujede Corsa-e největší vzdálenost. Corsa-e bude přizpůsobena pro všechny způsoby nabíjení: Kabelem z domácí sítě, pomocí nástěnných nabíječek i pomocí veřejných rychlonabíječek, u nichž se nabije na 80 % kapacity za 30 minut. Na akumulátory Opel dává osmiletou záruku.

Vzhled Corsy se spalovacími motory i poháněné elektromotoem je až na označení na zádi a kola zcela identický, protože i elektricky poháněný vůz s tak velkým akumulátorem vyžaduje chlazení, i když chladicí systém pracuje odlišně.
 
Nová Corsa jako první uvádí do svého segmentu malých aut mnoho asistenčních systémů, například neoslňující světlomety IntelliLux LED Matrix s osmi elementy propojené s čelní kamerou, systém rozpoznávání dopravních značek, varování před mrtvým úhlem, varování před čelní kolizí nebo systém ochrany boků karoserie.
 
Corsa má prakticky stejnou délku jako odcházející 5. generace - 4060 mm, ale je o 48 mm nižší
 
První Corsy se spalovacími motory dorazí k zákazníkům ještě do konce letošního roku, na Corsu-e si budou muset zájemci počkat na začátek roku 2020. Všechny verze nové Corsy se budou vyrábět v závodě Opelu ve španělšké Zaragoze.
 
  • Opel Corsa i na elektrický pohon
  • Opel Corsa i na elektrický pohon
  • Opel Corsa i na elektrický pohon
  • Opel Corsa i na elektrický pohon
  • Opel Corsa i na elektrický pohon