opel corsa už v prodeji | Aktuality | autoweek.cz

Opel Corsa už v prodeji

Opel Corsa už v prodeji

21.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Šestá generace Opelu Corsa je už k dispozici v prodejní síti značky Opel. Nejprodávanější model značky přichází podpořen oceněním AutoBest - Best Buy Car of Europe in 2020.
Opel v České republice prošel v roce 2019 velkou proměnou, když dovozní organizace přešla po přechodu značky do skupiny PSA do skupiny Emil Frey jako nově vytvořená společnost O Automobil Import. Štíhlejší organizace švýcarské skupiny se projevila ve zrychlení operativy a ubyla byrokracie.
 
Do nového roku Opel přichází s novou generací svého nejprodávanějšího modelu - od roku 1982 se vozů této modelové řady prodalo přes 14 milionů. Navíc předchozí dvě generace získaly ocenění AutoBest 2007 a 2015. Prodej poslední generace rostl dokonce i v roce 2019. Pro tvůrce nové generace to proto znamenalo velký závazek.
 
Opravdu německé auto
Nová generace sice vznikla s využitím platformy PSA CMP, ale nová Corsa má proporce i uspořádání interiéru typické pro vozy Opel. Také výroba zůstává - ve španělské Zaragoze se Corsy vyrábějí už od první generace, tedy od roku 1982.
 
Nová generace dokonale plní základní požadavky, které byly na tento vůz kladeny od počátku vývoje: má atraktivní dynamický design, má hospodárné a přitom výkonné pohonné jednotky, demokratizuje použití špičkových technologií, a to vše završuje německou precizností s výtečným nastavením podvozku uzpůsobeným vysokým nárokům německých dálnic. V tomto ohledu je plně oprávněné odvolávání Opelu na německý původ Corsy navzdory použití platformy a mnoha komponent původem z francouzské skupiny PSA. Corsa šesté generace je perfektní ukázkou schopností konstruktérů a designérů Opelu i skvělou ukázkou toho, jak odlišné auto lze ze stejného základu vytvořit.
 
Nová Corsa je jen o 39 mm delší (4060 mm) než odcházející pátá generace s rozvorem 2538 mm (+28 mm). Zavazadlový prostor narostl o 24 l na 309 l resp. na 1081 l při sklopení zadních sedadel. Ač působí mohutněji, je nová Corsa o 10 % lehčí - u některých verzí to je o 108 kg, přičemž nejlehčí z nich se dostala pod magickou hranici 1 tuny na 980 kg.
 
Úsporné ale výkonné motory
Základní nepřeplňovaný zážehový tříválec 1,2 l má výkon 55 kW (75 k). S pětirychlostní přímo řazenou převodovkou dosahuje spotřebu srovnatelnou se vznětovými motory: podle NEDC 4,1 - 4,2 l/100 km (podle WLTP 5,3 - 5,9 l/100 km). Přeplňované tříválce 1,2 l s přímým vstřikováním dostaly přepracované turbodmychadlo. Jsou k dispozici s výkony 74 kW (100 k) a 96 kW (130 k) a šestirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo poprvé v této třídě nabízenou osmistupňovou automatickou převodovkou Aisin s adaptivním programem řazení a technologií Quickshift. Doplňuje je turbodiesel 1,5 l o výkonu 75 kW (102 k) se spotřeba  podle NEDC 3,2 - 3,4 l/100 km (podle WLTP 4,0 - 4,5 l/100 km).

Od dubna se k nim přidá i plně elektricky poháněná verze e-Corsa s trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW.
 
Demokratizace hi-tech prvků
Také Corsa nabízí pro Opel typické špičkové osvětlení - ve vrcholné podobě to jsou v tomto segmentu unikátní adaptivní světlomety IntelliLux LED Matrix s osmi LED segmenty ovládány s pomocí čelní HD kamery aby přizpůsobily světelný paprsek dopravní situaci a okolí a neoslňovaly řidiče v autech vpředu.
 
Mezi multimediální systémy asi většina kupujících zvolí 7“ displej, nicméně k dispozici je i vrcholný systém Multimedia Navi Pro s 10“ barevným dotykovým HD displejem. Kromě toho Corsa za příplatek nabízí službu Opel Connect, která umožňuje přímé spojení s asistenční centrálou či nouzové volání.
 
Od 289 900 Kč
Na český trh Opel Corsu uvádí s  agresivní nabídkou akčních cen. Ty začínají na 289 900 Kč za základní verzi s motorem 1,2/55 kW s pětiletou zárukou. Základní výbava zahrnuje mj. i audiosystém s ovládáním na volantu, Bluetooth, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná a vyhřívaná zrcátka a přední okna, kontrolu trakce TCplus, výstrahu před vybočením z jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, senzor únavy řidiče, výstrahu před čelní kolizí, automatické brzdění s detekcí chodců a tempomat s omezovačem rychlosti.
 
Opel předpokládá, že největší zájem bude o výbavu Elegance přidávající mj. klimatizaci, audiosystém Multimedia s displejem 7“, integrace smartphonu Apple CarPlay a Android Auto, automatické přepínání světel, elektrické ovládání i zadních oken, LED Eco světlomety a 16“ kola. z lehkých slitin. S motorem 1,2 Turbo/74 kW stojí od 369 990 Kč.
 
Specialitou pro český trh je cenově zvýhodněná verze Smile, která přidává k základní výbavě nejčastěji volené doplňky českými zákazníky, např. klimatizaci, dešťový senzor, automatické přepínání světel nebo zadní parkovací asistent ale i v tomto segmentu neobvyklé vyhřívání volantu a předních sedadel. Smile je k dispozici se všemi motory kromě 1,2 Turbo/96 kW. Se základním motorem 1,2 l/55 kW je akční cena 314 990 Kč.
 
 
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji
  • Opel Corsa už v prodeji