opel crossland vstupuje na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Opel Crossland vstupuje na český trh

Opel Crossland vstupuje na český trh

03.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nejprodávanější model automobilky Opel na českém trhu SUV Crossland vyjíždí na tuzemský trh v modernizované podobě. Cena dobře vybaveného vozu začíná od 349 990 Kč.
Omlazený Crossland jako první produkční Opel představuje novou tvář značky Opel Vizor, která se stane charakteristickou pro všechny budoucí modely. Kromě toho dostal i nově naladěný podvozek a řízení a do nabídky asistenčních systémů se dostal systém kontroly trakce IntelliGrip.
 
Crossland je dlouhý 4217 mm při rozvoru náprav 2604 mm. Novinkou je i možnost posunu zadních sedadel dopředu až o 150 mm, čímž se prostor pro zavazadla zvětší ze základních 410 l až na 520 l, po sklopení zadních sedadel se zvětší až na 1255 l.
 
Zájemci o nový Opel Crossland mohou volit z několika zážehových motorů 1,2 l a vznětových 1,5 l s výkony od 61 kW(83 k) do 96 kW (130 k).
 
Nový Crossland dostal nové pružiny pérování i tlumiče pro přední závěsy kol McPherson, nově řešená je i zadní náprava s torzní příčkou. Zájemci o nový Crossland mohou zvýšit bezpečnost a jízdní dynamiku svého vozu i díky nově nabízenému systému kontroly trakce IntelliGrip, který pracuje v pěti režimech: Standard/Silnice, Sníh, Bláto, Písek a ESP Off. Z bezpečnostních důvodů systém IntelliGrip automaticky vrací do výchozího režimu Standard/Silnice po překročení rychlosti 50 km/h.
 
V nabídce pro nový Crossland jsou mj. i Head-Up displej, varování před čelní kolizí se samočinným bržděním a detekcí chodců, varování před vyjetím z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, sledování mrtvého úhlu, panoramatická couvací kamera s úhlem záběru 180 stupňů, automatický parkovací asistent a tempomat s omezovačem rychlosti a zařízením pro čtení dopravních značek. 
 
Cena základní verze Edition se zážehovým tříválcem 1,2 l/61 kW (83 k) začíná na 349 990 Kč. V základní výbavě má mj. klimatizaci, LED ECO světlomety se samočinným přepínáním a detekcí tunelů, 7“ audiosystém Multimedia s DAB digitálním tunerem, palubní počítač, tempomat, nastavitelný volant a výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektrické ovládání předních i zadních oken a vyhřívaných zrcátek nebo dálkově ovládané centrální zamykání.
 
Ve výbavě vyšších verzí Elegance a Ultimate jsou mj. dvouzónová automatická klimatizace, ergonomická sedadla s certifikátem AGR, adaptivní světlomety LED AFL, navigační systém Multimedia Navi Pro, bezklíčové otevírání a startování PEPS nebo podélně posuvná zadní sedadla.

  • Opel Crossland vstupuje na český trh
  • Opel Crossland vstupuje na český trh
  • Opel Crossland vstupuje na český trh
  • Opel Crossland vstupuje na český trh
  • Opel Crossland vstupuje na český trh
  • Opel Crossland vstupuje na český trh