opel grandland x hybrid4 na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Opel Grandland X Hybrid4 na český trh

Opel Grandland X Hybrid4 na český trh

18.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kompaktní SUV s plug-in hybridním pohonem má dojezd na elektřinu 59 km, pohon všech kol a dlouhodobou akční cenu začínající od 1049 990 Kč.
Prodejci německé automobilky Opel začínají nabírat první objednávky na plug-in hybridní model SUV Grandland X Hybrid4. Jeho pohonný systém se skládá ze zážehového přeplňovaného čtyřválce 1,6 Turbo/147 kW (200 k), upraveného pro specifický provoz v hybridním pohonu, a dvou trakčních elektromotorů. Přední elektromotor má výkon 81 kW (110 k) a zadní 83 kW (113 k). Přední je propojen s  osmistupňovou automatickou převodovkou a zadní elektromotor, měnič a diferenciál jsou integrovány do elektricky poháněné zadní nápravy. ta v případě potřeby poskytuje pohon všech kol. Akumulátor, uložený pod zadními sedadly a napájející oba elektromotory, má kapacitu 13,2 kWh.
 
Opel Grandland X Hybrid4 ujede v cyklu WLTP až 59 km v elektrickém režimu v cyklu NEDC 67 až 69 km). Řidič má na výběr čtyři jízdní režimy: elektrický pro jízdu v městských bezemisních zónách, hybridní, který sám volí nejvýhodnější formu pohonu, AWD 4x4, zajišťující maximální trakci, a sport, využívající maximální potenciál všech tří motorů pro dosažení maximální dynamiky. Funkce e-Save umožňuje uchování elektrické energie uložené v akumulátoru pro pozdější využití. Režim Sport má maximální systémový výkon 221 kW (300 k) a umožňuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 6,1 s. Pro dosažení maximální efektivity provozu je Grandland X Hybrid4 vybaven dvoustupňovým systémem rekuperace energie při brzdění. Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP  je 1,3 - 1,4 l/100 km a emise CO2 32-39 g/km.
 
Součástí základní výbavy Innovation je mj. aktivní hlídání jízdního pruhu, senzor únavy řidiče, čtení dopravních značek, varování před čelní kolizí, Eco LED světlomety, 8“ navigační systém 5.0 IntelliLink, automatická dvouzónová klimatizace, bezdotykové otevírání pátých dveří, ergonomické sedadlo řidiče AGR a 19“ kola z lehkých slitin
 
Z běžné domácí zásuvky 230 V se Grandland X Hybrid4 nabije za 7 h 10 min. Opel ovšem očekává, že značná část majitelů si do garáže pořídí wallbox o výkonu 7,4 kW, kterým se plně nabije za 1 h 50 min. Stejnou dobu trvá nabíjení z veřejných AC nabíječek.