nejúspornější jaguar - nový xe | Aktuality | autoweek.cz

Nejúspornější Jaguar - nový XE

Nejúspornější Jaguar - nový XE

04.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová modulární platforma vozu Jaguar XE používá pátou generaci lepené a nýtované hliníkové struktury vycházející ze zkušeností leteckého průmyslu. Nosná struktura s velkou tuhostí umožní vysokou úroveň jízdní dynamiky a přesné ovládání.

Lehká konstrukce je klíčovým prvkem nové generace vozů Jaguar. Modely XJ, XK nebo F-TYPE byly vyrobeny s nosnou strukturou tvořenou mimořádně tuhou lepenou a nýtovanou hliníkovou konstrukcí. Tato technologie, inspirovaná leteckými konstrukcemi, byla využita i pro nejnovější model XE.

Inovativní Jaguar XE s modulární architekturou bude jediným vozem ve své třídě s hliníkovou skořepinou, která tvoří 75 % nosné struktury vozu. Hliníková struktura poskytuje velkou tuhost v krutu. Lehká, ale pevná architektura zahrnuje vysoce pokročilé systémy odpružení, které zlepšují kvalitu jízdy a řízení.

Jaguar XE je prvním vozem, který využívá novou třídu vysoce pevného hliníku s názvem RC 5754, která byla speciálně vyvinuta pro XE. Nová slitina nabízí vysokou recyklovatelnost materiálu a přispívá k tomu, aby Jaguar splnil svůj cíl a do roku 2020 u svých vozů používal 75 % recyklovatelného materiálu.

Snížení hmotnosti, dosažené díky použití hliníku, zajišťuje, že XE je nejúspornějším vozem Jaguar z celé modelové řady se spotřebou paliva v kombinovaném cyklu menší než 4,0 l/100 km a emisemi CO2 menšími než 100 g/km.

Světová premiéra nového Jaguaru XE se bude konat 8. září v Londýně. Jaguar XE bude prvním vozem navrženým a vyrobeným v novém výrobním závodě v Solihullu ve West Midlands ve Velké Británii.

  • Nejúspornější Jaguar - nový XE
  • Nejúspornější Jaguar - nový XE