opel má plán | Aktuality | autoweek.cz

Opel má plán

Opel má plán

11.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel/Vauxhall bude ziskový do roku 2020, všechny jeho modelové řady budou do roku 2024 nabízet elektrickou verzi a globální díky plánu PACE! Nejnižší hranice výrobní ziskovosti je na úrovni 800 000 automobilů.
Generální ředitel společnosti Opel Automobile Michael Lohscheller v Rüsselsheimu představil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou konkurenceschopnost a růst. Všechny iniciativy plánu PACE! mají za cíl zvýšit provozní marži automobilové divize do roku 2020 na 2 % a do roku 2026 na 6 %. Roční synergie pro skupinu PSA dosáhnou do roku 2020 úrovně 1,1 miliardy eur a do roku 2026 by měly činit 1,7 miliardy eur. Všechna opatření přispějí k snížení bodu nulového zisku společnosti Opel/Vauxhall na 800 000 vozů.
 
Podpora elektromobility
Do roku 2024 se budou mít všechny osobní vozy Opel/Vauxhall v Evropě verzi s plně elektrickým pohonem nebo plug-in hybridní variantu vedle verzí s účinnými spalovacími motory, využívajícími přístup k technologiím skupiny PSA. Do roku 2020 bude mít Opel/Vauxhall na trhu čtyři modely s elektromotorem včetně hybridu Grandland X PHEV a nové generace modelu Corsa v elektrické verzi.
 
Ještě rychlejší zavádění platforem PSA
Díky zlepšení konkurenceschopnosti výrobních závodů dojde k novému přerozdělení výroby automobilů, které zajistí lepší využití továren. Ve všech závodech Opel/Vauxhall se budou používat platformy CMP a EMP2 skupiny PSA. V první fázi se v roce 2019 počítá s výrobou SUV na platformě EMPV v Eisenachu. Následovat bude vůz segmentu D v Rüsselsheimu. Výrobu nových hnacích ústrojí v podnicích Opel/Vauxhall doplní přesun výroby pohonných jednotek GM do továren skupiny PSA.
 
Do roku 2024 se sníží počet platforem, které Opel/Vauxhall využívá pro své osobní automobily, ze současných 9 na dvě a dojde ke snížení druhů pohonných jednotek ze současných 10 na čtyři. Opel/Vauxhall bude efektivní a flexibilní architekturu vozů skupiny PSA využívat rychleji, než se původně očekávalo. V roce 2024 už budou všechny modely osobních automobilů Opel/Vauxhall používat společné platformy PSA. Prvním modelem bude v roce 2018 Combo a v roce 2019 nová generace nejprodávanějšího modelu Corsa. Každý rok se na trhu objeví jeden nový vůz. Opel/Vauxhall počítá do roku 2020 s 9 novými typy karoserií.
 
V Rüsselsheimu globální centrum technologických kompetencí PSA
Všechny nové vozy Opel/Vauxhall se budou vyvíjet v centru R&D v Rüsselsheimu, které se promění v globální centrum kompetencí a odbornosti celé skupiny PSA. Již byly stanoveny první oblasti, na něž se zaměří, jako jsou palivové články nebo technologie automatizovaného řízení a podpůrných prvků řízení. Centrum zajistí využití německého inženýrství za dostupnou cenu.
 
Udržení všech závodů a vyloučení nuceného propouštění
Společnost do roku 2020 zvýší svou konkurenceschopnost zejména díky snížení nákladů o 700 eur na každý vůz. Plán byl sestaven se záměrem zachovat všechny továrny a vyhnout se v Evropě propouštění zaměstnanců. Trvalé snižování nákladů na pracovní sílu ale je nutné a bude dosaženo pomocí dobře promyšlených opatření, jako je inovativní koncepce pracovní doby, programy dobrovolného rozvázání pracovního poměru nebo předčasných odchodů do důchodu.
 
Rozvoj obchodních aktivit
Dojde k posílení cenotvorby značek Opel a Vauxhall (pricing power) a ke snížení rozdílu oproti referenční konkurenční značce o 4 %. Růst prodeje podpoří rovněž iniciativy, jako je nabídka atraktivnějšího financování a leasingu díky finančním službám společností Opel a Vauxhall.
 
Společnost Opel/Vauxhall podpoří růst své aktivity ve finančně atraktivním segmentu lehkých užitkových vozů a uvede na trh nové modely, s nimiž vstoupí na nové trhy s jasným cílem zvýšit do roku 2020 prodej o 25 % oproti roku 2017.
 
Společnost Opel navíc do roku 2022 vstoupí na více než 20 nových trhů a mimo tyto trhy posoudí další ziskové exportní příležitosti.
 
  • Opel má plán
  • Opel má plán
  • Opel má plán
  • Opel má plán