opel v čr s novým obchodním modelem | Aktuality | autoweek.cz

Opel v ČR s novým obchodním modelem

Opel v ČR s novým obchodním modelem

03.09.2019 | | Aktuality

Velkoobchodním dovozcem značky Opel v ČR se stává skupina Emil Frey. Aktivity Opelu v ČR bude řídit lokální společnost O Automobil Import s.r.o.
Jak jsme již informovali, v dubnu 2019 byla uzavřena dohoda mezi vedením koncernu PSA, jehož je Opel od roku 2017 součástí, a švýcarskou skupinou Emil Frey, podle které bude Opel rozvíjet své další podnikatelské aktivity v České republice prostřednictvím uznávané a úspěšné skupiny Emil Frey Group jako lokálního nezávislého importního partnera.
 
Nyní se tento proces završuje. Od 2. září 2019 je velkoobchodním dovozcem značky Opel pro ČR skupina Emil Frey a veškeré obchodní aktivity Opelu v ČR budou řízeny nově vzniklou lokální společností O Automobil Import s.r.o. Do ní byli převedeni současní zaměstnanci Opelu v ČR. Dosavadní ředitel kanceláře Opel v ČR Josef Šopík se stává ředitelem značky Opel pro ČR.
 
„Skupina Emil Frey je hrdá na to, že převzala odpovědnost za značku Opel v ČR. Síla a zkušenost skupiny Emil Frey, stoprocentně lokalizované na českém trhu, zefektivní podnikání tradiční německé značky Opel v ČR a je garantem kontinuity jeho lokálních obchodních aktivit,“ říká Olivier Parry, jednatel společnosti O Automobil Import s.r.o., ředitel skupiny Emil Frey v ČR/Deputy Director pro střední Evropu a člen jejího představenstva ve Švýcarsku.
 
„Jsem hluboce přesvědčen, že nový obchodní model je nejlepší cestou pro rozvoj značky Opel v ČR. Stabilita a konzistentní obchodní strategie skupiny Emil Frey a profesionální služby zákazníkům jsou klíčem k očekávanému růstu značky,“ říká ředitel značky Opel pro ČR Josef Šopík.
 
Společnost Emil Frey Group je švýcarská rodinná firma se sídlem v Curychu, kterou založil v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s autodíly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích a zaměstnává asi 22 000 lidí.