opel zafira life s francouzskými kořeny | Aktuality | autoweek.cz

Opel Zafira Life s francouzskými kořeny

Opel Zafira Life s francouzskými kořeny

10.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dvacet let po premiéře první Zafiry připravil Opel čtvrtou generaci. Podle očekávání jde o člena rodiny vozů PSA Citroën SpaceTourer a Peugeot Traveller, tedy i Toyota Proact. Nese označení Life, což naznačuje i budoucí užitkovou verzi Van. V roce 2021 přijde i čistě elektrická verze.
MPV nové generace značky Opel přichází s vlastním tvarem předních světlometů a masky chladiče typickou „tváří“ značky Opel. Zbývající část karoserie je shodná s jeho sourozenci.
 
Tři velikosti
Zafira Life se bude nabízet ve třech délkách: Small 4,60 m, Medium 4,95 m a Large o délce 5,30 m. Nejkratší je o 10 cm delší než současná Zafira a nejdelší je přibližně stejně velká jako Vivaro Combi. Pro všechny tři bude možné volit konfiguraci s 5, 6, 7 nebo 9 sedadly. Nejkratší verze má průměr otáčení 11,3 m.
 
V nabídce motorů najdeme francouzské vznětové čtyřválce o objemu 1,5 a 2,0 l s výkony od 88 kW (120 k) do 130 kW (177 k). Převodovka může být šestirychlostní přímo řazená nebo osmistupňová automatická s hydrodynamickým měničem. V roce 2021 nabídku rozšíří čistě elektrická verze.
 
IntelliGrip i 4x4
Pro optimální trakci na nezpevněném povrchu je vůz vybaven systémem regulace trakce IntelliGrip. Všechny verze standardně pohánějí přední kola, ale za příplatek bude k dispozici i pohon 4x4 od francouzské společnosti Dangel s jednoduchou viskózní spojkou a přiřaditelnou uzávěrkou zadního diferenciálu pro jízdu náročnějším terénu.
 
Zafira Life bude vybaven řadou asistenčních systémů s kamerou a radarem monitorujícími prostor před vozem. Systém registruje i chodce a až do rychlosti 30 km/h dokáže aktivovat nouzové brzdění. Inteligentní adaptivní tempomat přizpůsobuje rychlost jízdy podle vpředu jedoucího vozu při zachování nastaveného odstupu a dokáže zpomalit na rychlost 20 km/h. Obraz couvací kamery se přenáší na displej ve vnitřním zpětném zrcátku nebo na displej infotainmentu - v tomto případě v širokoúhlém zobrazení 180°.
 
V nabídce bude i Opel Connect
V průběhu roku 2019 budou i do Zafiry Life zavedeny telematické služby Opel Connect. Systémy infotainmentu Multimedia a Multimedia Navi mají dotykový displej 7,0“. Oba umožňují integraci smartfonů prostřednictvím Apple CarPlay a Android Auto. Díky systému Opel Connect poskytuje navigace aktuální dopravní informace v reálném čase.
 
Pro obě delší verze s rozvorem 3,28 m je k dispozici luxusní verze výbavy Lounge. Vpředu má sedadla s elektrickým vyhříváním a masážní funkcí, vzadu čtyři samostatně nastavitelná široká kožená sedadla. Součástí výbavy je i skládací stolek a úložné prostory pro drobné předměty. Ve voze je i zásuvka 230 V.
 
Oficiální výstavní premiéru bude mít Opel Zafira Life na autosalonu v Bruselu 18. ledna.
  • Opel Zafira Life s francouzskými kořeny
  • Opel Zafira Life s francouzskými kořeny
  • Opel Zafira Life s francouzskými kořeny
  • Opel Zafira Life s francouzskými kořeny
  • Opel Zafira Life s francouzskými kořeny