opel zkouší novou formu prodeje aut | Aktuality | autoweek.cz

Opel zkouší novou formu prodeje aut

Opel zkouší novou formu prodeje aut

17.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel začal v Německu zkoušet novou formu prodeje osobních aut propojující virtuální prodej přes internet s přímou návštěvou prodejny. Prodejny označované jako CAYU vůbec nevypadají jako klasické showroomy - jsou jednodušší a působí moderněji.
Opel začal v Německu nabízet svým zákazníkům zcela novou formu prodeje osobních aut umožňující pořídit si nové auto v době běžného nákupu v hypermarketu. Jde o koncept, který vychází ze stejného principu, jaký jako první zavedlo dealerství Rockar pro vozy Hyundai v prodejním centru Bluewatter v Kentu ve Velké Británii. Mnohé automobilky se už dřív pokoušely vybudovat v prodejních centrech tradiční showroomy, zde jde o zcela nový způsob moderní jednoduché komunikace mezi prodejcem a zákazníkem.
 
Projekt CAYU, tedy Car for You (Auto pro vás) spojuje princip internetového prodeje s fyzickou návštěvou kamenné prodejny místo toho, aby tyto dva způsoby prodeje stavěly proti sobě. Současně vychází vstříc snaze nezasahovat do běžného života zákazníků tím, že je nenutí k návštěvě většinou vzdáleného tradičního autosalonu.
 
První prodejna CAYU o ploše 170 m2 bude otevřena v září v centru Stuttgartu v prodejním centru Milaneo nedaleko hlavního nádraží. Zákazníci si budou moci na internetu objednat a nakonfigurovat modely Astra, Corsa, Adam nebo některý z nových crossoverů značky Opel a rovnou odeslat objednávku, nebo navštívit prodejnu CAYU, kde se kontrakt finalizuje a uzavře. V prodejně sice jsou auta na ukázku, ale celé prostředí působí spíš dojmem prodeje moderních kuchyní než showroomu. Prodejna umožní i zkušební jízdu, protože testovací vozy jsou k dispozici v garáži hypermarketu.
 
Prodejna je samozřejmě vybavena i technikou umožňující potenciálním zákazníkům začít proces koupě virtuálně on-line na místě a poté jej dokončit v kontaktu se zástupcem firmy.
 
Projekt CAYU slibuje dodávku vozu do dvou týdnů s možností odstoupení od smlouvy a návratem vozu do 30 dní. První prodejnu CAYU ve Stuttgartu bude provozovat nejstarší prodejce Opelu v Německu společnost Autohaus Staiger. Internetovou konfiguraci s přímou objednávkou vozu prostřednictvím www.cayu.com mohou využívat zákazníci z celého Německa a vůz jim bude dodán za stejných podmínek, jako kdyby navštívili prodejnu CAYU.