opět hrozí zaplavená auta | Aktuality | autoweek.cz

Opět hrozí zaplavená auta

Opět hrozí zaplavená auta

16.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Cebia upozorňuje na milion aut zaplavených hurikány Harvey a Irma.
Společnost Cebia upozorňuje na rizika pořízení individuálně dovážených vozidel z USA. Na konci letošního léta zasáhly Spojené státy dva nezvykle silné a ničivé hurikány Harvey a Irma. Hurikány způsobily rozsáhlé záplavy, které podle údajů amerických úřadů poškodily skoro milion aut. Vzhledem k tomu, že velká část těchto vozidel se dováží přes Německo, kde získávají německé doklady, týká se riziko i zájemců o ojetá auta u nás. Cebia proto doporučuje prověření původu dováženého ojetého vozidla před jeho zakoupením v databázi zaplavených vozidel, kam Cebia získala výhradní přístup.
 
Cebia nabízí službu prověření původu vozidla v zahraničí PROVIN. V rámci této služby probíhá i prověření v USA v unikátní databázi zaplavených vozidel, kam Cebia získala výhradní přístup. Díky využití služby PROVIN získá zájemce nejen informace, zda vozidlo opravdu pochází z deklarované země, zda není registrované jako odcizené a další skutečnosti, ale také zákazníka umí ochránit před koupí nebezpečných vozů postižených záplavou.
 
„Velké množství těchto vozidel je dále nabízeno k prodeji v USA a některé z nich byly nebo budou vyvezeny do Evropy a mohou být prodány v ČR. Studie dokazují, že zaplavená vozidla mohou vážně ohrožovat bezpečí jejich uživatelů, ale i okolních vozidel. Určitě každý chápe, že zatopená vozidla nepatří na silnice, ale důležité je, aby se o této skutečnosti zájemce o vozidlo včas dozvěděl,“ komentoval situaci Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.