tpca partnerství pro kolínsko | Tiskové zprávy | autoweek.cz

TPCA Partnerství pro Kolínsko

TPCA Partnerství pro Kolínsko

15.06.2012 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

V 8. ročníku grantového programu Partnerství pro Kolínsko bylo vybráno 15 projektů, které TPCA podpoří částkou čtyři miliony korun. Cílem programu je podpora projektů rozvíjejících region ve třech oblastech - životní prostředí, bezpečná doprava a vzájemné soužití.

Od roku 2005 do roku 2012 bylo v rámci grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko přihlášeno více jak 700 projektů, z toho grantová komise vybrala 145 projektů. Od zahájení grantového programu v roce 2005 automobilka TPCA rozdala jeho prostřednictvím na rozvoj regionu celkem 32 milionů korun.

"Dnes slavíme již osmý ročník grantového programu. S naší podporou regionu jsme začali okamžitě po příchodu na Kolínsko a i nadále chceme budovat vzájemný vztah s místem, kde jsme doma. Budovat důvěru a skutečné partnerství," řekl při včerejším slavnostním předávání šeků v kolínském divadle prezident společnosti Satoši Tačihara. "Dnes chci poděkovat zejména lidem, kterým není lhostejné, jak jejich okolí vypadá. Lidem, kteří se přípravou a realizací různých projektů snaží region zvelebovat a dále rozvíjet. Bez jejich nápadů by nefungoval ani grantový program."

Slova prezidenta TPCA podpořil také starosta města Kolína, Vít Rakušan: "Za město Kolín mohu říci, že heslo grantového programu Pomáháme tam, kde jsme doma, se v uplynulých letech skutečně naplňuje. Bez podpory TPCA bychom nebyli schopni uskutečnit projekt nazvaný Sejdeme se na ostrově, jehož cílem je přeměnit Kmochův ostrov na oblíbené místo pro aktivní odpočinek Kolíňáků."

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën Automobile respektuje tradice regionu a významně se podílí na jeho dalším rozvoji. Letos je na oblast životního prostředí věnováno více jak 1,5 milionu korun. Částka pokryje 7 projektů, o dva více než v roce 2011. Druhé místo, co do výše finanční podpory, zaujímají projekty z bezpečné dopravy, které získají přes 1,3 milionu korun. I zde, došlo k navýšení a to celkově o 1 projekt oproti předchozímu roku. V poslední, a neméně důležité, oblasti vzájemného soužití je věnována částka přesahující 1,2 milionu korun.

  • TPCA Partnerství pro Kolínsko
  • TPCA Partnerství pro Kolínsko
  • TPCA Partnerství pro Kolínsko