organizace autobest oslavila 14. výročí | Aktuality | autoweek.cz

Organizace AutoBest oslavila 14. výročí

Organizace AutoBest oslavila 14. výročí

26.02.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Slavnostní vyhlášení v Záhřebu přineslo zcela novou kreativní koncepci a nové kulinářské zážitky.
Čtrnácté slavnostní udílení cen ankety AutoBest se konalo 19. února poprvé v chorvatském Záhřebu v hotelu Sheraton. Mezi 130 hosty, kteří se zúčastnili slavnostní akce, byla řada vysoce postavených výkonných a oficiálních představitelů, mezi nimi Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group, Dr. Wolfgang Epple, viceprezident Jaguar Land Rover pro výzkum a technologii, Hans-Joachim Stuck, zástupce motoristického sportu u Volkswagen Group, Dr. Hans-Hermann Kremer, ředitel pro Střední východ a východní Evropu společnosti The Linde Group, Önder Göker, výkonný ředitel Hyundai Assan, zástupce starosty Záhřebu Alan Ordulj a Andrea Doko Jelušićová, presidentka Americko-chorvatské obchodní komory.

Galavečer v Záhřebu, kterého se zúčastnili význační hosté ze světa médií a politiky, moderovala herečka a zpěvačka Mila Elegovicová, která přispěla ke vřelé a nadšené atmosféře večera.

Slavnost měla poprvé v historii AutoBestu úplně nový scénář, který pojetí AutoBestu pozvedl na novou úroveň. Nápad, spočívající v kombinaci filmových záběrů se zvukovými nahrávkami, zajistil slavnostnímu večeru prestižní atmosféru v hollywoodském stylu. Galavečer se stal udílením Oskarů v rámci automobilového průmyslu.

„Mluvit prostřednictvím obrazů (beze slov) o nejdůležitějších automobilových značkách je velkou výzvou a ještě větší ctí. Říká se, že ruce o člověku vypoví vše. Ve filmech, zhotovených speciálně pro galavečer AutoBestu, se výjimečná kvalita automobilů odhaluje prostřednictvím gest. Zvolili jsme jednoduchý kinematografický klíč (film bez zvuku) nejen proto, že je to univerzální jazyk, jenž překonává všechny bariéry, ale také proto, že nám to pomohlo vytvořit pro každou kategorii náležitý příběh. Inovačním prvkem je, že hlavní postavou našich filmových záběrů je stín automobilu,“ řekl režisér Adrian Horobet.

Další premiéra galavečeru v Záhřebu se týkala menu. Hosté si užili velmi nápaditého gurmánského zážitku Gourmet AutoBest Experience, který vytvořil špičkový šéfkuchař hotelu Sheraton Matjia Balent podle původních nápadů Dana Vardieho, zakladatele a předsedy organizace AutoBest.

Další premiérou zavedenou na galavečeru AutoBest 2015 byla loterie na Facebooku, v níž byli vylosováni dva automobiloví nadšenci z Německa. Šťastnými vítězkami byly dvě dámy, Désirée Noémie Audersetová a Anita Auderset-Bachmannová, které byly pozvány na tento mimořádný večer určený elitě automobilového průmyslu.

Po sedmi letech z poroty AutoBestu odešel její maďarský člen Jenö Boriszov, kterého nahradil Gabor Szecsenyi, šéfredaktor časopisu Az Autó a člen poroty International Vehicle Dynamics Awards. Ten při svém představení řekl „Jsem více než šťasten. Pokusím se být užitečným a důvěryhodným členem a udělám to vše proto, abych Maďarsko zastupoval na profesionální úrovni. Chtěl bych být prospěšný při aktivitách AutoBestu a také pomoci svým kolegům v porotě.“

Ocenění AutoBest 2015 získal Opel Corsa a stal se tak prvním automobilem v historii ankety AutoBest, jenž vyhrál dvakrát se dvěma po sobě následujícími generacemi. S celkovým počtem 994 bodů předstihl o 88 bodů Hyundai i20. Třetí místo patřilo Škodě Fabii, která obdržela 871 bodů. Finálovou čtyřku ankety AutoBest 2015 uzavřel s 830 body Citroen C4 Cactus.

„Nová Corsa prokázala, že je skvělým malým automobilem. Všichni členové poroty měli důvod, proč se nový Opel stal Nejlepším vozem ke koupi v Evropě v roce 2015. Nová generace je smysluplným dalším evolučním stupněm modelu Opelu, jenž získal ocenění AutoBest před sedmi lety. Počínaje designem až po moderní palubní technologie se nová Corsa orientuje na zákazníka a je připravena zlepšit již tak působivé prodejní výsledky předchozí generace. Je mým potěšením gratulovat všem lidem, zúčastněným na projektu Corsy, inženýrům, návrhářům, lidem z výroby, atd., za toto báječné potvrzení jejich vynikající práce,“ uvedl Dan Vardie, zakladatel a předseda organizace AutoBest.

Na galavečeru v Záhřebu byl přítomen nejvyšší výkonný šéf Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann, aby jménem německé automobilky převzal ocenění: „Jsme v Opelu nesmírně hrdí, že jsme pro naši novou Corsu získali velmi prestižní ocenění AutoBest 2015. Chtěl bych za celý tým porotě poděkovat. Naši zákazníci s tím očividně rovněž souhlasí. Od premiéry nové Corsy loni v říjnu v Paříži jsme obdrželi již 120 000 objednávek, což je další důkaz, že navážeme na úspěch Corsy u její páté generace. Za uplynulých 32 let jsme již prodali 12,4 milionů vozů Corsa.“

Ocenění SportBest 2014 obdržel Volkswagen Motorsport, neboť již druhým rokem dominoval soutěžím WRC. Při přebírání ocenění SportBest 2014 Hans-Joachim Stuck, zástupce motoristického sportu u Volkswagen Group sdílel své uznání a vděčnost organizaci AutoBest spolu týmem Volkswagenu prostřednictvím video výpovědi nahrané speciálně pro galavečer.

Cenu SmartBest 2014 dostal Jaguar Land Rover za aplikaci InControl Apps, která přenáší aplikační rozhraní z chytrých telefonů Android nebo Apple na dotykovou obrazovku systému zábavy a informací prostřednictvím přípojky a uživateli během jízdy zpřístupňuje velký počet funkcí. Ocenění převzal viceprezident pro výzkum a technologii Wolfgang Epple.

Ocenění CompanyBest 2014 putuje nejdéle provozované továrně mimo Koreu, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi za vynikající výrobní standardy, finanční efektivitu a úroveň korporátní zodpovědnosti. Ocenění s hrdostí na pódiu převzal výkonný ředitel společnosti Hyundai Assan Önder Göker.
 
Vítězem ankety ManBest 2014 se stal předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland za pozoruhodné výsledky, které značky pod jeho vedením dosáhla. Pan Vahland se bohužel nemohl galavečeru zúčastnit, kvůli své účasti na představení nové Škody Superb v Praze. „Velmi děkuji za ocenění ManBest 2014. Je to pro mě velká čest, avšak tento úspěch je možný pouze se skvělým týmem. Proto bych chtěl toto ocenění přijmout jménem našich zaměstnanců ve společnosti Škoda. Ocenění AutoBest je pro nás velmi mimořádné, neboť je to nejdůležitější cena udílená automobilům ve střední Evropě,“ uvedl prof. Vahland na videu natočeném speciálně pro galavečer AutoBestu. Ocenění prof. Vahland převezme za dva týdny na ženevském autosalonu během slavnostní akce organizované Škodou.

Titul EcoBest 2014 byl udělen společnosti The Linde Group za její vedoucí úloze při vývoji sítě plnicích stanic s H2, což je program, jenž má prvořadý význam pro budoucnost automobilů poháněných palivovými články. Ocenění s neskrývaným nadšením převzal Dr. Hans-Hermann Kremer, ředitel pro Střední východ a východní Evropu Linde Group.

Ocenění DesignBest 2014 obdržel pozoruhodný návrhář Martin Smith, jenž definoval silnou a dynamickou identitu Fordu v podobě linií, které vyjadřují „energii v pohybu“. Martin Smith vloni ze své pozice vedoucího oddělení designu společnosti Ford of Europe odešel a své poděkování za ocenění poslal v podobě videonahrávky ze svého domova ve Francii. „Považuji za velikou čest dostat toto ocenění od poroty AutoBest a budu si jej navždy s velkým potěšením cenit jménem mého týmu jako uznání toho, co považuji za přeměnu Fordu prostřednictvím „Kinetického designu“. Tato koncepce vytvořila základ designové DNA Fordu pro budoucnost,“ řekl Martin Smith. Ocenění za pana Smithe na pódiu převzal Hans Juergen Fuchs, ředitel pro komunikaci a vztahy s veřejností společnosti Ford v Evropě.

Ocenění SafetyBest 2014 získal systém Safe Positioning automobilky Volvo Cars, který cestující chrání v situaci, kdy vůz neúmyslně sjede ze silnice. Ocenění převzal specialista Volva na bezpečnost Ivica Jovic.

Ocenění TechnoBest 2014 dostal Citroen za velmi dostupnou, jednoduchou a důvtipnou novou technologii Citroen AirBump, která je současně světovým prvenstvím. Chrání automobil před menšími každodenními nárazy a poškrábáním. Panely Air Bumps jsou vyrobeny z termoplastického polyuretanu a jejich součástí jsou drobná vzduchová pouzdra, která pohlcují nárazy a zabraňují poškrábání. Nevyžadují údržbu a pomáhají snižovat náklady v souvislosti s malými škrábanci a nárazy.

Zlatým hřebem letošního galavečera byly umělecká vystoupení v podání Any Rucnerové, která hosty uchvátila svou hrou na cello. Atmosféru této mimořádné noci dále umocnil chorvatský jazzový soubor Borna Sercar.

Organizace AutoBest je významnou organizací motoristických novinářů sdružující velmi kompetentní porotu z 15 zemí. V současné době AutoBest oslovuje potenciální trh s více než 300 miliony obyvateli. Je to druhá největší nezávislá porota v Evropě. Náš galavečer na špičkové úrovni poskytuje možnost setkat a navázat skutečný dialog a spojení s nejdůležitějšími výkonnými představiteli automobilového průmyslu a také se zástupci státních úřadů z mnoha zemí.
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí
 • Organizace AutoBest oslavila 14. výročí