organizace autobest oslavila 20. ročník udílení cen | Aktuality | autoweek.cz

Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen

Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen

03.10.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jubilejní 20. výroční galavečer AutoBest se konal ve španělské Barceloně v La Llotja del Mar, dominantě města a jednom z architektonických klenotů Evropy. Neobvykle pozdní datum události bylo způsobeno pandemickou situací kolem kontinentu.
Předseda AutoBestu Dan Vardie řekl: „Více jsme od oslav 20. výročí Gala AutoBest nemohli očekávat. Seat Leon získal AutoBest Best Buy Car of Europe, nejvyšší ocenění, které většině evropských spotřebitelů poskytuje nezávislé a profesionální hodnocení nových modelů přicházejících do Evropy. Jako místo pro naší historickou událost jsme vybrali Barcelonu a Španělsko. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat zde v La Llotja del Mar, dominantě Barcelony, jednom z míst, která činí Evropu tak hrdou na své dědictví. Chtěl bych vyjádřit poděkování všem, kteří přispěli k této fantastické akci. Osobně chci poděkovat Waynu Griffithsovi, který se ukázal jako ten nejlepší hostitel!“
 
Pozdravy z nejvyšších míst
Galavečerem hosty provázela okouzlující Liv von Boetticher. Oslavu výročí zahájily tři legendy automobilového světa, které poslaly působivé video zprávy: Ratan Tata, člen Síně slávy AutoBest, generální ředitel skupiny Stellantis Carlos Tavares a generální ředitel skupiny Renault Luca de Meo, oba držitelé ocenění ManBest.
 
„Jak Carlos a Luca řekli ve svých projevech, že AutoBest již není pouze představitelem nezávislých motoristických médií, který poskytuje přehled o odvětví prostřednictvím svých ocenění, díky nimž evropští spotřebitelé mohou chápat co je nejlepší a pomáhá jim při výběru. Dnes je AutoBest také Think Tank zkoumající možnosti budoucnosti automobilů a mobility!“ uvedl Dan Vardie.
 
Při příležitosti oslavy dvou desetiletí AutoBest ocenil šest dlouholetých přátel: Christiana Steina, Franka Klaase, Jasnu Stilinovič, Jean-Charlese Lievense, profesora Sira Ralfa Spetha a Zoltana Kaszase, kteří z různých pozic a různých společností organizaci AutoBest podporovali.
 
Nové projekty
Nová iniciativa AutoBest The Future is here (Budoucnost je zde) půjde hlouběji do filosofie nových koncepčních vozů. Bude zkoumat jaké technologie, inovace, trendy v designu, vybavení a další prvky budou představovat budoucnost, která se v příštích letech stane realitou. Nový výbor AutoBest povede legendární designér Frank Stephenson, nově uvedený do pomyslné síně slávy oceněním DesignBest.
 
„Když mi Dan před všemi členy AutoBest navrhl, abych vedl tento elitní Think Tank, okamžitě jsem řekl ano. Nechtělo se mi o tom přemýšlet, chci být součástí. Je to něco jedinečného a je mi ctí pracovat s tolika skvělými lidmi,“ řekl Frank Stephenson. Výsledkem této iniciativy bude nejen celosvětově jedinečné ocenění The Future is here (Budoucnost je zde), ale také mnoho dalších iniciativ.
 
Společnost VinFast se stává oficiálním partnerem EcoBest Challenge, dalšího projektu navrženého organizací AutoBest. Jedná se o první nezávislou kontrolu parametrů nejpopulárnějších elektromobilů, které jsou v současné době v Evropě v prodeji, v reálných provozních podmínkách. EcoBest Challenge 2021 se bude konat ve španělské Terrasse 5. až 7. listopadu. Člen poroty za Španělsko Joan Dalmau byl jmenována manažerem tohoto ambiciózního projektu AutoBest.
 
Změny v porotě pro nový start
President poroty Ilia Seliktar oznámil svůj odchod z poroty a přenechal své místo Dr. Gerhardu Kuntschikovi, který jej nahradí jako president. Ilia byl jmenován čestným prezidentem poroty. Petros Soutzis, spoluzakladatel a zástupce Kypru byl jmenován vicepresidentem poroty.
 
Ilia Seliktar ve svém projevu na pódiu řekl: „Vážení kolegové, v životě každého člověka nastává čas, kdy musíte ustoupit mladším. Těchto 20 let s přáteli z Autobestu bylo jedním z nejlepších a nejpřínosnějších v mém životě. I v budoucnosti budu vždy s vámi.“
 
Gerhard Kuntschik řekl: „Bylo pro mne trochu překvapením, když mne náš předseda Dan požádal, abych se stal novým předsedou poroty, až se náš kamarád Ilia přesune do polodůchodu. Mohu vás ujistit, že jsem hrdý na to, že budu AutoBestu v nadcházejících událostech pomáhat jak nejlépe budu moci.“
 
Svůj odchod z poroty oznámil také zástupce Slovenska Rudi Karpat. Současně se s okamžitou účinností Felix Björklund stává novým členem poroty reprezentujícím Švédsko. Novými členy poroty za Bulharsko a Slovensko se stanou Leonid Seliktar a Michal Karpat. Všechny změny ve vedení poroty vstoupí v platnost od 1. ledna 2022.
 
Poděkování
Organizace AutoBest chce poděkovat všem zástupcům vítězů za převzetí cen v La Llotja a rozšiřuje toto uznání na všechny hosty, kteří do Barcelony na tuto speciální akci přijeli ze 34 zemí.
 
K příštímu ročníku Galavečera chce AutoBest vyrazit do Štrasburku ve Francii. Datum bude oznámeno později. Očividně to závisí na vývoji pandemické situace. Více o Galavečeru AutoBest Awards 2021, včetně komplexních videozáznamů, je na oficiálních stránkách www.autobest.org.
 
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen
  • Organizace AutoBest oslavila 20. ročník udílení cen