originální program prodeje ojetin | Aktuality | autoweek.cz

Originální program prodeje ojetin

Originální program prodeje ojetin

30.03.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Emil Frey spouští v ČR pilotní program prodeje certifikovaných ojetých vozů, který je na pomezí mezi programy značkových prodejců a velkými autobazarů. Do programu Emil Frey Select se zapojí prodejci spojení se skupinou Emil Frey, ale jde o multibrandový program.
Emil Frey Select je program zaměřující se na prověřené kvalitní ojeté vozy. Jde o víceznačkový prodej ve spojení s kvalitou a zázemím značkových prodejců. Skládá se ze tří částí: velkoobchodní prodej, inzertní portál prodeje ojetých vozidel a maloobchodní část provozovaná vlastní prodejní sítí nebo franšízovými partnery s definovanými standardy pro prodej ojetých vozů. Zaměří se především na vozy ve stáří 3 až 5 let, ale zařazeny budou auta se stářím až osm let. V žádném případě by se neměl v nabídce objevit automobil se stočeným tachometrem nebo bez prověřené servisní historie.
 
Pro nový projekt skupiny Emil Frey byla zvolena jako pilotní země Česká republika. Program chce nabídnout vysoký švýcarský standard, širokou nabídku kvalitních produktů a služeb i reprezentativní prodejní prostředí se servisním zázemím. Program Emil Frey Select není náhradou úspěšných programů Peugeot Vyzkoušené vozy a Citroën Select, orientovaných na vozy příslušných značek.
 
Největší prodejce aut v Evropě
Švýcarská rodinná firma Emil Frey působí v automobilovém světě už od roku 1924. Za téměř sto let existence postupně rozšířila svou působnost do celé Evropy. Nyní prodává vozy takřka 20 značek. Některé z nich i v České republice, kde zahájila své obchodní aktivity v roce 1992.
 
Od 1. července 2016 radikálně změnila svoji pozici v rámci evropského automobilového trhu, když podepsala kupní smlouvu se skupinou PSA a stala se 100% vlastníkem poboček Peugeot a Citroën v pěti evropských zemích včetně České republiky. Dnes je skupina Emil Frey největším distributorem automobilů v Evropě. Novým programem pro ojeté vozy Emil Frey Select, který tato skupina aktuálně spouští, hodlá ještě dále posílit obchodní význam a ziskovost firmy.
 
Vysoký standard
Cílem projektu je výrazně posunout dosavadní standardy nabízené zákazníkům ojetých vozů, nabídnout komplex služeb převyšující aktuální úroveň trhu a díky tomu se prosadit na trhu ojetých vozů v České republice a následně i v dalších evropských zemích. Cílem je prodej 830 vozů v letošním roce s výhledem do budoucna v rámci sítě Emil Frey prodávat stejný počet nových a ojetých vozů.
 
Mezinárodní působnost skupiny Emil Frey otevřela možnosti nabídky kvalitních ojetých automobilů v rámci celé Evropy a současně poskytuje jistotu o původu a technickém stavu těchto vozů. Jedním ze zdrojů pro Emil Frey Select v ČR je dovoz ojetých vozů z EU, přičemž většina pochází z operativních leasingů či přímo od vlastních evropských prodejců Emil Frey.
 
Jaromír Heřmanský, manažer projektu Emil Frey Select: „Spouštíme náročný program s ambiciózními cíli. Za sebou však máme podporu skupiny Emil Frey, která má pověst garanta kvality a péče o zákazníka a disponujeme také výborným technickým a prodejním zázemím. Našim záměrem je prodat do roku 2020 na českém trhu 20 000 kvalitních ojetých vozů a vybudovat rozsáhlou síť prodejních míst po celé ČR. Program Emil Frey Select je otevřen i externím partnerům mimo skupinu Emil Frey formou franšízy.“
 
Ověřená kvalita
Aktuální nabídka programu Emil Frey Select je k dispozici na webu www.emilfreyselect.cz. Kromě certifikovaných vozidel je zde možné nalézt i nabídku ostatních vozů všech značek. V současnosti je možné vybírat z více jak 1500 automobilů podle konkrétních požadavků, motorizací, či výbav. Všechna vozidla jsou pečlivě prověřována vyškolenými odborníky, kteří je posoudí z hlediska 30 oblastí ověřujících mechanické části, vzhled, interiér a servisní historii.
 
Precizní kontrola je klíčovým kritériem zařazení vozu do programu. „Auto projde zevrubnou prohlídkou a kontrolou technického stavu podle interních předpisů. Pokud vozidlo v některé z oblastí, které podléhají kontrole, nevyhovuje vysokému standardu, odstraníme tyto nedostatky tak, aby zákazník mohl vůz bezpečně používat bez nutných okamžitých investic,“ popisuje specialista pro Ojetá vozidla a certifikovaná vozidla programu Emil Frey Select Ondřej Husák.
 
Roční záruka
Uspěje-li vůz (osobní nebo lehký užitkový do 3,5 t) při kontrole a současně vyhoví kritériím - stáří do 8 let a nájezd do 180 000 km - získá certifikát Emil Frey Select Premium a zákazník dostane zdarma na vůz plnohodnotnou roční záruku bez omezení nájezdu platnou v celé Evropě. Poskytovatelem záruky je Car Garantie Versicherung. Záruka kryje 13 konstrukčních skupin a takřka kopíruje garanci na nová vozidla. Zákazník má možnost si přikoupit i prodlouženou záruku na 24 měsíců. Emil Frey Select Premium znamená též prohlídku zdarma po 12 měsících resp. 10 000 km a možnost výměny vozu do 30 dnů bez udání důvodu.
 
Kvalitní vozy starší 8 let nebo nájezdem přes 180 000 km mohou být do programu Emil Frey Select zařazeny jen za předpokladu, že splní požadavky certifikace. Získají certifikát Emil Frey Select, ovšem bez nároku na plnohodnotnou záruku. Z programu jsou zcela vyloučeny vozy s pochybným původem, neověřitelnou servisní historií, po rozsáhlejší havárii či ty, které neprojdou předprodejní prohlídkou.
 
Kultivovaný prodej
Pro zajištění maximální úrovně prodeje a služeb je v provozu zákaznické středisko s call centrem a službou do 22 hodin (nejvíc chatů se uskutečňuje až večer). V rámci programu Emil Frey Select bylo otevřeno velké reprezentativní centrum prodeje ojetých vozů v Praze 9 - Vysočanech. Disponuje velkou výstavní plochou pro desítky aut, potřebným servisním zázemím a především profesionálně vyškoleným personálem, který je připraven zákazníkům pomoci s výběrem vozu či poskytnout veškeré související služby od pojištění, přes financování až po přihlášení vozu.
 
V Praze v současné době působí další dvě prodejní místa programu Emil Frey Select a to v provozovnách skupiny Emil Frey v Pekařské ulici a na Černém Mostě.
 
  • Originální program prodeje ojetin
  • Originální program prodeje ojetin
  • Originální program prodeje ojetin
  • Originální program prodeje ojetin
  • Originální program prodeje ojetin
  • Originální program prodeje ojetin