oslava titulů v rallye | Aktuality | autoweek.cz

Oslava titulů v rallye

Oslava titulů v rallye

08.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Motorsportem inspirovaná Škoda Fabia Edition R5 s motorem 1,4 TSI/ 92 kW (125 k), převodovkou DSG a sportovním podvozkem právě vstupuje na český trh. Exkluzivitu zajišťuje limitovaný počet 1300 kusů - na český trh jich míří 200 s cenou 474 900 Kč.
Škoda Auto v roce 2017 dosáhla největší úspěchy ve své sportovní historii včetně obhajoby titulu v mistrovství světa v rallye FIA WRC2, ale i v řady titulů v národních šampionátech včetně domácího, kde posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler získala mistrovský titul potřetí za sebou. Na počest mnoha vítězství a titulů soutěžního speciálu Škoda Fabia R5 nyní uvádí na trh limitovanou edici modelu Fabia Škoda Fabia Edition R5.
 
Úspěchy soutěžního speciálu se inspirovala limitovaná edice vozu Škoda Fabia, která právě vstupuje na trh. Vychází z verze Monte Carlo v bílé barvě Candy s černě lakovanou střechou. Specifickými prvky designu jsou 17“ kola z lehké slitiny, volitelná ve třech barevných provedeních (zelená, bílá a černá). Vůz zdobí nápisy „WRC 2 2017 Champion“, exteriérové i interiérové dekorační polepy s tématikou R5 a další prvky odkazující na úspěšné soutěžní vozy týmu Škoda Motorsport.
 
Kromě vizuálních odkazů na motorsport se nová speciální edice vyznačuje rozšířenou standardní výbavou, jejíž součástí jsou mj. vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kamera, navigační systém Amundsen, automatická klimatizace Climatronic, bezklíčové odemykání, zamykání a startování KESSY, signalizace vzdálenosti při parkování vzadu, elektrické ovládání oken vpředu a vzadu, adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control, stejně jako světelný a dešťový senzor. Standardem jsou rovněž služby Škoda Connect, díky nimž mohou být cestující ve voze stále připojeni. Infotainment Online poskytuje informace a možnost správy navigačních služeb, Care Connect umožňuje ovládání některých funkcí vozu prostřednictvím chytrého telefonu nebo portálu Škoda Connect.
 
Škoda Fabia Edition R5 se zážehovým motorem 1,4 TSI o výkonu 92 kW (125 k) a se sedmistupňovou převodovkou DSG je nejrychlejší verzí v sériové produkci této modelové řady. Pro více zážitků z dynamické jízdy je vybavena sportovním podvozkem se sníženou světlou výškou a tlumiči s tužší charakteristikou. Je schopna dosáhnout nejvyšší rychlost 203 km/h a zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,8 s.
 
Škoda Fabia Edition R5 vznikne v limitovaném počtu 1300 exemplářů, které jí zajistí patřičnou míru exkluzivity. České republice bylo z tohoto počtu přiděleno 200 kusů. Doporučená prodejní cena činí 474 900 Kč s tím, že specifikace je s výjimkou barvy kol fixní. Přiobjednat lze pouze záruky a servisní služby v rámci paketů Mobilita Plus, resp. Předplacený servis.
  • Oslava titulů v rallye
  • Oslava titulů v rallye
  • Oslava titulů v rallye
  • Oslava titulů v rallye
  • Oslava titulů v rallye