osvědčený recept: nová octavia ve verzi scout | Aktuality | autoweek.cz

Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout

Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout

09.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Také nová Octavia přichází i v oblíbené crossoverové verzi Scout s četnými ochrannými prvky na karoserii. Toto robustní kombi dostane nový turbodiesel 2,0 TDI Evo, může mít pohon všech kol, ale poprvé se bude nabízet jen s pohonem předních kol.
Rodina 4. generace modelu Octavia se zdá být kompletní. Po představení sedanu a kombi na konci roku 2019, sportovně laděné varianty RS v březnu, je zde i dobrodružná verze Scout proměňující rodinné kombi v robustní crossover.
 
Scout přebírá prvky typické pro vozy SUV, s plastovými ochranami karoserie, plastovými kryty v podbězích kol a hliníkovými ochrannými prvky na přídi a zádi. K tomu přidává 18“ kola, za příplatek 19“. Podvozek je zvýšený o 15 mm  a naladěn tak, aby byl odolnější pro jízdu po nerovných cestách. Scout má sériově LED světlomety do mlhy a v nabídce výbav jsou i světlomety LED-Matrix, které umožňují trvalou jízdu s dálkovými světly.
 
Octavia Scout je oproti předchůdci prodloužená o 16 mm na 4703 mm. Největší základní objem zavazadlového prostoru ve třídě vzrostl o dalších 30 l na 640 l. Na sedadlech, volantu a přístrojové desce je nové čalounění s kontrastními stehy hnědé barvy Tabor Brown. Interiér dotvářejí hliníkové pedály. Centrální displej je ve velikosti až 10“.
 
K pohonu všech kol slouží zážehový motor 2,0 TSI/140 kW (190 k) nebo nový turbodiesel 2,0 TDI Evo/147 kW (200 k) s největším točivým momentem 400 N.m, což je nejvýkonnější pohonná jednotka, jaká se dosud v Octavii Scout objevila. Oba jsou standardně kombinovány se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG.
 
Pro zákazníky, kteří nepotřebují pohon všech kol, ale mohou využít zvýšenou světlou výšku a větší odolnost verze Scout Škoda poprvé nabídne i úspornějších verze s pohonem pouze předních kol v kombinaci se zážehovým motorem 1,5 TSI/110 kW (150 k) nebo vznětovým 2,0 TDI/85 kW (115 k), v obou případech se šestirychlostní převodovkou. Zážehová verze bude k dispozici i jako mild-hybrid e-Tec se sedmistupňovou převodovkou DSG.
 
Octavia Scout je tradičně oblíbený vůz pro tažení karavanu, boxu na koně nebo přívěsu. S motorem 2,0 TDI Evo a pohonem všech kol zvládne přívěs s hmotností až 2000 kg.
 
Prodej nové Octavie Scout začne na podzim. Další podrobnosti o voze budou zveřejněny začátkem července.
 

  • Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout
  • Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout
  • Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout
  • Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout
  • Osvědčený recept: nová Octavia ve verzi Scout