otazník nad autosalonem | Aktuality | autoweek.cz

Otazník nad autosalonem

Otazník nad autosalonem

07.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jen pět zájemců o účast na Autosalonu 2015 v Brně pro gesci SDA nad touto výstavou nestačí, ale současně oněch pět zájemců představuje nejvýznamnější dovozní organizace působící v České republice.

O účast na Autosalonu 2015 v Brně projevilo zájem pouze pět členů SDA, protože většině ostatních se účast na autosalonu v současné situaci nejeví jako výhodná. Sdružení dovozců ale požaduje přihlášky nejméně 15 členů, takže neposkytne brněnskému autosalonu gesci. Vedení SDA už podle svého tajemníka Pavla Tunkla tuto skutečnost oznámilo BVV.

 

Jak ale upozorňuje jednatel Porsche ČR Vratislav Strašil, který v současné době vykonává funkci předsedy Svazu dovozců automobilů, pět dovozců, kteří projevili zájem o účast, představuje pět nejvýznamnějších hráčů na českém automobilovém trhu. Ti ovšem mají eminentní zájem o propagaci formou velké akce.

 

Definitivní rozhodnutí o uspořádání autosalonu v roce 2015 tedy nyní je na BVV.

 

Je paradoxní, že v době, kdy SDA hlásí historicky rekordní zájem o nová auta na českém trhu, si dovozci nemohou účast na takovéto akci dovolit ani přesto, že BVV tvrdí, že nabízí podstatně výhodnější podmínky, než tomu bylo dřív. Zdá se, že větší zájem by byl o autosalon pořádaný v Praze. To se projevilo i na zájmu o loňskou Autoshow a vše nasvědčuje tomu, že letos na tuto zářijovou výstavu v Praze většina značek opět zaměří svou pozornost.

 

Autosalon Brno je společně s veletrhem Autotec plánován na termín 28. května až 1. června 2015. V kalendáři výstav pořádaných BVV pro rok 2015 ale uveden není. Je v něm pouze veletrh Eurotrans společně s výstavou Transport a logistika, a to v termínu 14. až 18. října 2015.