pařížský autosalon 2022 bude od 17. do 23. října | Aktuality | autoweek.cz

Pařížský autosalon 2022 bude od 17. do 23. října

Pařížský autosalon 2022 bude od 17. do 23. října

16.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pořadatelé při příležitosti potvrzení konání akce odhalili plakát pro Pařížský autosalon 2022, který se má uskutečnit v novém formátu - poprvé ve spojení s veletrhem servisní techniky a aftermarketu Equip'Auto.
Autosalon Mondial de l'Automobile, který byl v roce 2020 odvolán kvůli covidu, se v roce 2022 vrátí v radikálně proměněné podobě. Toto nové vydání bude kratší s trváním po dobu jednoho týdne od pondělí do neděle a také se uskuteční o něco později než obvykle - od 17. do 23. října.
 
Tento termín není nový - pořadatelé jej zveřejnili už v červenci 2021. Nyní však nastal čas pro jeho potvrzení - spolu s představením oficiálního plakátu. Zdravotní situace se zlepšila a přichází téměř konec všech omezení. Covid však nezmizel, a tak stále panuje existuje obava, zda nová varianta v říjnu vše zpochybní...
 
Buďme ale optimisté a těšme se na návrat velkého evropského mezinárodního autosalonu - tím spíš, že v roce 2022 bude ojedinělý. Již třetí rok po sobě se nekonal autosalon v Ženevě. Švýcarským organizátorům neprospěla neochota značek, ekonomicky otřesených covidem a nedostatkem elektronických součástek, ale ani jejich arogantní přístup při náhlém odvolání autosalonu jen pár hodin před jeho zahájením v roce 2020 a následná neochota řešit vynaložené náklady. Je proto velmi nepravděpodobné, že se ještě velký autosalon do Palexpa vrátí.
 
Začátek války na Ukrajině věci nepomůže, ale pařížská organizace má ještě deset měsíců na přesvědčování automobilek aby přijely vystavit své novinky. Je také potřeba znovu přilákat potenciální zákazníky zvědavé na to, co se nyní děje v rychle se měnícím automobilovém průmyslu. Pařížský autosalon se proto promění tak, aby zdůraznil elektrifikaci, konektivitu a nové formy mobility. Přitom by nemělo jít o devastaci tradiční podoby autosalonu, jak se to stalo loni v září v Mnichově s roztříštěnou výstavou na výstavišti a ve městě (což se do značné míry plánovalo i v Paříži ve zrušeném ročníku 2020). Vozidla tak budou k vidění na tradičním pařížském výstavišti Expo Porte de Versailles, kde bude také současně probíhat veletrh Equip'Auto 2022.
 
Pařížský autosalon Mondial de l'Automobile se totiž poprvé spojí s veletrhem servisní techniky a aftermarketu Equip'Auto a obě reprezentativní přehlídky automobilového průmyslu se budou konat současně v rámci Pařížského automobilového týdne.
 
Se svými velkými společnostmi, výrobci a dodavateli dílů, působícími v celosvětovém měřítku, stejně jako svými strojírenskými společnostmi, start-upy ale i distribučními a opravárenskými společnostmi je automobilový a dopravní průmysl ve Francii jedním ze čtyř největších na světě.

  • Pařížský autosalon 2022 bude od 17. do 23. října
  • Pařížský autosalon 2022 bude od 17. do 23. října