partnerství bmw group a jaguar land rover | Aktuality | autoweek.cz

Partnerství BMW Group a Jaguar Land Rover

Partnerství BMW Group a Jaguar Land Rover

09.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BMW Group a Jaguar Land Rover oznámily spolupráci při vývoji další generace elektrifikačních technologií. Pátá generace technologie BMW eDrive bude dále zdokonalována ve spolupráci s Jaguar Land Rover.
BMW Group a Jaguar Land Rover potvrdily, že spojují své síly pro vývoj další generace elektrických hnacích systémů a technologií potřebných pro budoucí přechod v rámci přístupu v oblastech autonomního řízení, konektivity, elektrifikace a služeb ACES.
 
BMW Group a Jaguar Land Rover mají stejnou představu budoucího vývoje k životnímu prostředí přátelských technologií elektrického pohonu. BMW přináší své dlouhodobé zkušenosti s vlastním vývojem a výrobou několika generací elektrických hnacích systémů, jež se ponejprv objevily v roce 2013 v průkopnickém BMW i3. Příkladem nejmodernějších elektrifikačních technologií BMW Group je do jednoho celku integrovaný elektromotor, převodovka a výkonová elektronika. Tento elektromotor nevyužívá žádné vzácné kovy. Jaguar Land Rover předvedl své schopnosti s technologiemi elektrického pohonu ve svém elektrickém modelů Jaguar I-Pace a ve svých plug-in hybridních modelech.
 
BMW Group představí první elektrickou hnací jednotkou eDrive páté generace (Gen 5) počátkem příštího roku v modelu Sports Activity Vehicle BMW iX3. Pátá generace elektrických hnacích systémů bude základem pro další společný vývoj s automobilkou Jaguar Land Rover.
 
Spolupráce BMW Group a Jaguar Land Rover přinese zásluhou sdíleného vývoje a plánování výhody v podobě úspor z rozsahu. Společný tým BMW Group a Jaguar Land Rover, složený z expertů v daných oblastech, bude sídlit v Mnichově, kde se bude společně zabývat vývojem. Následná výroba bude probíhat ve výrobních závodech každého z partnerů. Obě společnosti se budou v každém projektu snažit uplatnit pro své značky specifické zkušenosti.