partnerství škoda auto digilab a regiojet | Aktuality | autoweek.cz

Partnerství Škoda Auto DigiLab a RegioJet

Partnerství Škoda Auto DigiLab a RegioJet

08.09.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Škoda Auto DigiLab uzavřel partnerství s provozovatelem železniční a autobusové dopravy RegioJet. Propojením svých služeb s využitím elektrických skútrů BeRider a autům z carsharingu HoppyGo umožní cestujícím komfortní dopravu bez toho, aby museli vlastnit auto.
Jádrem partnerství jsou praktická řešení mobility pro první a poslední míli. Uživatelé by se měli dostat od dveří ke dveřím kombinací více dopravních prostředků. Prvním krokem je propojení jízdních dokladů společnosti RegioJet se službou BeRider. Při koupi jízdenky na autobus nebo vlak RegioJet cestující získá zvýhodněnou možnost zaregistrovat se do služby sdílení elektrických skútrů BeRider od Škoda Auto DigiLab a získat 60 volných minut bezplatnou dopravu na nebo z nádraží na skútru.
 
Podle podobného vzoru zapojí partneři i peer-to-peer carsharing HoppyGo. Nově registrovaní uživatelé peer-to-peer carsharingu HoppyGo obdrží k jízdence RegioJetu kredit ve výši 500 Kč na pronájem vozu. Cestující tak mohou jet sdíleným osobním vozem na nádraží, tam jej odstavit na rezervovaných parkovacích místech a pokračovat v cestě autobusem nebo vlakem RegioJet.
 
Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLab vysvětluje: „Škoda Auto se transformuje v Simply Clever společnost pro nejlepší řešení mobility. Partnerství se společností RegioJet je důležitým krokem v tomto vývoji: dává nám příležitost využít řadu synergií a učinit individuální mobilitu ještě progresivnější. V rámci této spolupráce také sledujeme zákaznickou orientaci našich služeb, které jsou šity přesně na míru požadavkům našich uživatelů a usnadňují jim každodenní život.“
 
Plány obou partnerů jdou ještě dál. Spoje RegioJetu budou v budoucnu k mání i přes multimodální aplikaci Citymove, která je k dispozici v Praze. Přes ní bude možné pro plánovanou cestu vytvořit tu nejlepší kombinaci dopravních prostředků jako jsou vlak či autobus RegioJet, elektrický skútr BeRider, sdílený vůz HoppyGo, prostředky MHD, sdílená kola nebo taxi. Uživatelé si mohou vybrat nejpohodlnější spojení, zvolit vhodné dopravní prostředky, rezervovat je a zaplatit. Jízdenky RegioJet bude možné rezervovat přímo v aplikaci. BeRider a HoppyGo již patří k možnostem mobility nabízeným prostřednictvím aplikace Citymove. V letošním roce BeRider vstoupil v Praze do své druhé sezóny a jeho obliba roste: 80 000 uživatelů už ujelo na elektrických skútrech přes 500 000 km.
 
Škoda Auto DigiLab podporuje transformaci Škoda Auto v Simply Clever Company pro nejlepší řešení v oblasti mobility i výroby vozů vývojem digitálních řešení a budováním ekosystému služeb mobility. RegioJet patří k největším soukromým železničním dopravcům v Evropě a je významným provozovatelem dálkové autobusové dopravy. Roste ve střední Evropě a vyvíjí nová řešení mobility.